امروز : پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
منتشر شده : فروردین ۲۸, ۱۳۹۸ | ۲:۳۸ ق.ظ ­ ­ کد خبر:46194 ­ ­

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفتگو با مدارا مطرح کرد؛

امنیت شغلی خبرنگاران در کشورمان بسیار متزلزل است/ کمیسیون‌های فرهنگی و اصل نود اخراج خبرنگاران روزنامه همشهری را پیگیری می‌کند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: ما در کمیسیون فرهنگی و اصل نود قطعا موضوع اخراج خبرنگاران روزنامه همشهری را پیگیری خواهیم کرد.


به گزارش سایت خبری مدآرا اسماعیل سعیدی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت‌وگو با سایت خبری مدآرا، در واکنش به اخراج بیش از صد نفر از خبرنگاران روزنامه همشهری، گفت: امنیت شغلی خبرنگاران متاسفانه در کشور ما بسیار متزلزل است.

سعیدی با بیان اینکه اهالی رسانه بیشترین میزان کار را در قِبال کمترین پرداختی انجام می‌دهند، افزود: در جریان هستم که برخی خبرنگاران از ۸ صبح تا ۲۲ شب کار می‌کنند اما بیمه و قرارداد مطمئنی برای تکیه به آن ندارند که بتوانند حداقل برای چند سال بدون دغدغه باشند.

وی تاکید کرد: هرازگاهی می‌شنویم که یکی از خبرگزاری‌ها یا مجموعه‌ها در حق خبرنگاران کم لطفی می‌کنند و این موضوع به نظر من یک نوع استثمار و بهره‌کشی است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: نسبت به اقدام اخیر روزنامه همشهری برای اخراج تعداد بسیاری از خبرنگاران و نیروهای خود باید اقدام و برخورد شود و ما هم در کمیسیون فرهنگی و هم در کمیسیون اصل نودم مجلس شورای اسلامی قطعا این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

سعیدی اظهار کرد: یکی از خبرگزاری‌های دولتی هم اخیرا تعدادی از خبرنگاران خود را بدون پرداخت حق و حقوق اخراج کرده بود که بلافاصله بعد از ارائه گزارش به نسبت به این مسئله اقدام کردیم که بخشی از مطالبات آنها پرداخت شد.

وی بیان کرد: یقینا این نوع روش، پسندیده و درست نیست و خبرنگارانی که اینگونه بدون پرداخت مطالبات و داشتن ایرادی از کار اخراج می‌شوند، می‌توانند گزارش خود را به صورت مکتوب به کمیسیون‌های فرهنگی و اصل نودم مجلس برای پیگیری ارائه کنند.

انتهای پیام/

Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Free Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
free download udemy course
download mobile firmware
Free Download WordPress Themes
online free course

0 بار پسنديده شده استبرچسب‌ها:, , , ,

آخرین اخبار

  • ezgif.com-gif-maker-1.gif
  • ezgif.com-gif-maker.gif
  • ezgif.com-gif-maker-2.gif
  • Webp.net-gifmaker-4.gif
  • 120-240.gif