امروز : شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸
منتشر شده : خرداد ۲۲, ۱۳۹۸ | ۳:۳۴ ق.ظ ­ ­ کد خبر:52964 ­ ­

فروش سیگار در دکه های مطبوعاتی ممنوع می شود؟!

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: موضوع ممنوعیت فروش و عرضه محصولات دخانی در دکه‌های مطبوعاتی تهران در حال پیگیری است.


به گزارش سایت خبری مدآرا، احمد جنیدی رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در خصوص سوژه ثبت شده در سامانه فارس من با عنوان «جمع‌آوری عرضه تمامی عوامل دخانی از کیوسک‌های مطبوعات کشور»، اظهار داشت: مطابق ماده ۷ قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات و دستورالعمل تعیین عاملین مجاز توزیع و فروش فرآورده‌های دخانی، مصوب ستاد کشوری کنترل دخانیات، سه صنف «سوپر مارکت، خوارو بار فروش و سقط فروش» به عنوان واحد‌های صنفی مجاز خرده فروش تعیین شده‌اند و همچنین توزیع فرآورده‌های دخانی از سوی اشخاص فاقد پروانه فروش ممنوع اعلام شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه دکه‌های مطبوعاتی جزو صنوف مجاز تعیین شده در فروش محصولات دخانی محسوب نمی‌شوند، فروش و عرضه محصولات دخانی در آن‌ها ممنوع است. در این خصوص مرکز اصناف و بازرگانان ایران طی بخشنامه‌ای در تاریخ ۲۲ تیرماه ۱۳۹۵ به سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور نسبت به اجرای ماده ۲۸ قانون نظام صنفی و اعمال برخورد‌های قانونی با تمامی کیوسک‌های فروش جراید که اقدام به عرضه محصولات دخانی می‌کنند، اقدام کرده است.

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اظهار داشت: علاوه بر اقدامات انجام شده در سطح کشور، موضوع ممنوعیت فروش و عرضه محصولات دخانی در دکه‌های مطبوعاتی تهران طی نامه‌ای در تاریخ دوم شهریورماه ۱۳۹۵ از شهردار وقت درخواست شد و کماکان در حال پیگیری است.

جنیدی در پایان گفت: ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران به دنبال ایجاد فرصت‌های درآمدی برای این دکه‌ها برای جایگزینی با فروش محصولات دخانی و ممنوعیت عرضه این محصولات است./ فارس

Free Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
free online course
download redmi firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
free download udemy paid course

0 بار پسنديده شده است



برچسب‌ها:,

آخرین اخبار