امروز : شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸
منتشر شده : تیر ۳, ۱۳۹۸ | ۵:۲۶ ق.ظ ­ ­ کد خبر:54571 ­ ­

آقای نوبخت؛ پول مالباختگان موسسات مالی اعتباری غیر مجاز از جیب مردم پرداخت شد، نه دولت!

به این ترتیب سهم هر ایرانی از بار سنگین تسویه تعهدات ۳۷۵ هزار تومان تا ۴۳۷ هزار و ۵۰۰ هزار تومان است اگر رقم تسویه شده بین ۳۰ تا ۳۵ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شود.


به گزارش گروه تحلیل خبر سایت خبری مدآرا،  محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه صبح امروز در مراسم امضای تفاهمنامه تامین سه هزار میلیارد تومان منابع مالی برای بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده با استفاده از منابع مالی بانک ها گفت که موسسه‌های مالی غیرمجاز ۳۶ هزار میلیارد تومان به دولت خسارت زدند، زیرا دولت ناچار شد برای جبران تعهدات و خساراتی که وارد کردند این مبالغ را پرداخت کند (که البته بخش بسیاری از آن پرداخت شده است)

اما نکته اینجاست که رییس سازمان برنامه بودجه به این موضوع اشاره نکردند که دولت از کجا این خسارت را به مالباخته ها پرداخت کرده است؟ مگر درآمد دولت غیر از فروش نفت و مالیات و .. است که آن هم یا به طور مستقیم و یا غیر مستقیم مردم پرداخت می کنند و به ملت ایران تعلق دارد؟!

ماجرای تسویه حساب های سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری از دی ماه شلوغ سال ۹۶ آغاز شد. اعداد و ارقام از یازده هزار و پانصد میلیارد تومان اعلامی،حالا به مرزهای سی و پنج هزار میلیارد تومان و بیشتر رسیده است.

به این ترتیب سهم هر ایرانی از بار سنگین تسویه تعهدات ۳۷۵ هزار تومان تا ۴۳۷ هزار و ۵۰۰ هزار تومان است اگر رقم تسویه شده بین ۳۰ تا ۳۵ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شود.

یعنی  در دو سال گذشته سهم هر ایرانی از بازپرداخت بدهی‌های موسسات مالی و اعتباری غیر مجاز در این محدوده بوده است. حالا، در فشار تورمی رخ داده، در سایه کاهش ارزش پول ملی می‌توان نقش موسسات مالی و اعتباری غیر مجاز را واکاوی کرد. هر چند بسیاری از تحلیل‌ها،اعتراضات آن دی ماه سرد را در سال ۱۳۹۶ متوجه عزم ساماندهی موسسات غیر مجاز می‌دانند. / گروه تحلیل خبر سایت مدآرا

Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download Nulled WordPress Themes
udemy free download
download huawei firmware
Download WordPress Themes
udemy paid course free download

1 بار پسنديده شده استبرچسب‌ها:, , , ,

آخرین اخبار