امروز : یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸
منتشر شده : تیر ۱۷, ۱۳۹۸ | ۴:۴۸ ق.ظ ­ ­ کد خبر:56111 ­ ­

مدآرا بررسی می کند:

کدام بازیگر سریال گاندو سال ۸۹ به دادسرا احضار شده بود؟!/ “رهبانی” از همکاری با سازمان سیا تا محمدِ یک سریال امنیتی

پخش سریال گاندو این روزها از شبکه سوم سیما واکنش و حواشی بسیار زیادی را به دنبال داشت.


به گزارش گروه فرهنگ سایت خبری مدآرا، پخش سریال گاندو که این شب ها از شبکه سوم سیما پخش می شود حواشی بسیاری را به دنبال داشته است. از واکنش محمدجواد ظریف گرفته تا اظهارت سخنگوی وزارت امور خارجه درباره روایت این سریال از صداوسیما. اما نکته جالب توجه اینجاست که در این سریال هم دو طرف ماجرا یعنی دو حزب اصلی کشور هم سعی دارند تا انتقاد و حمایت های خودشان را نسبت به گاندو انتشار دهند. روزنامه ایران، تریبون رسمی دولت از طرفی با انتقاد از پخش این سریال آنرا گامی دیگر در جهت تخریب دولت معرفی می کند روزنامه صبح نو ارگان حمایتی محمدباقر قالیباف از آن به عنوان شاهکاری در عرصه سریال سازی تلویزیون یاد کرده است.

اما با این وجود “وحید رهبانی” یکی از بازیگران و شخصیت های اصلی سریال گاندو روز گذشته به خبرگزاری فارس گفته بود که ما در «گاندو» حرف مردم را میزنیم، نه حرف جناح‌های سیاسی! او اضافه کرده که نخستین‌بار بود که در تلویزیون از خط‌قرمزی عبور می‌کردیم که سال‌ها در سینما و تلویزیون تمایلی نداشتند به آن بپردازند. خدا را شکر با تمام حواشی موجود، امروز مردم «گاندو» را تماشا می‌کنند. آن‌ها با برخی از حقایق پشت‌پرده‌ای آشنا می‌شوند که نیاز هر جامعه‌ای است. این لازمه هر جامعه‌ای است که فضا باز شود تا درباره مسائل پشت‌پرده حاکمیتی صحبت شود.

به گزارش سایت خبری مدآرا، وحید رهبانی همان کارگردانی است که در زمستان سال ۸۹ به دلیل به صحنه بردن نمایش “هدا گابلر” و حواشی که به دنبال داشت و گزارشی که خبرگزاری فارس همان وقت منتشر کرد به دادگاه احضار شد و مسوولان وقت ارشاد تصمیم گرفته اند مجوز نمایش این تئاتر را باطل کنند.

پس از این نمایش روزنامه کیهان وحید رهبانی را به تبلیغ بردگی جنسی و فراماسونری متهم کرد و حتی عده ای از کیهان دوستان پا را فراتر از این موضوعات گذاشتند و وحید رهبانی را تحت حمایت سازمان سیا آمریکا می نامند!

از حاشیه های دیگر وحید رهبانی می توان به همکاری او با “نشریه چکاوک هفته” در سال ۱۳۷۸ نام برد که مسئولین این نشریه از طرف روزنامه کیهان با عنوان عضوی از اعضای فرقه ضاله بهائیت معرفی شده اند!

مشروح گزارشی که خبرگزاری فارس در بهمن ۸۹ منتشر کرد به شرح زیر می باشد:

نمایش «هدا گابلر» به نویسندگی و کارگردانی «وحید رهبانی» به محلی برای ترویج اباحه‌گری، ابتذال و عادی‌سازی چندشوهری، اختلاط زن و مرد و استفاده از نمادهای یک فرقه انحرافی، موسوم به «بردگی جنسی و فراماسونری» و دیگر اقدامات ضدارزشی تبدیل شده است.

بر اساس این گزارش، نمایش مذکور که مبتنی بر فلسفه نیست‌انگاری غربی است و هیچ نسبتی با آموزه‌های ملی و مذهبی ما ندارد، پیش از این در بیست‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر و نیز برای اهالی رسانه به صورت اختصاصی به نمایش گذاشته شده بود. عادی‌سازی شرب خمر و حالات مستی پس از آن به صورت تلویحی با پوشش خوردن آب پرتقال و … که در این نمایش مبتذل دیده می‌شود.

بر پایه گزارش فارس نمایشنامه «هدا گابلر» یک درام تراژیک – تخیلی با مختصات تفکر غربی است.  در این داستان «هنریک ایبسن» – نویسنده این مجموعه – برای اینکه تأملات درونی‌اش را پنهان کند

 در قالب یک شخصیت دیگر آن را به مخاطب نشان می‌دهد. واضح است که نویسنده تحت تأثیر متون فلسفی نیست‌‌انگاری قرار داشته؛ فلسفه‌ای که

بنیانگذارش فردریش نیچه بوده است.. به هر حال در شرایطی که در نمایشنامه‌های غربی آثار فاخری نیز دیده می‌شود

گزارش تصویری تئاتر

Download Best WordPress Themes Free Download
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
download udemy paid course for free
download karbonn firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
lynda course free download

1 بار پسنديده شده استبرچسب‌ها:, , , , , ,

آخرین اخبار