امروز : یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸
منتشر شده : تیر ۱۹, ۱۳۹۸ | ۸:۵۵ ق.ظ ­ ­ کد خبر:56393 ­ ­

وزیر راه و شهرسازی:

خانه‌های خالی، کشور را در تله قرار داده است/ ادعای مالکیت ۷۰۰ واحد مسکونی برای یک فرد، بازی با افکار عمومی است

وزیر راه و شهرسازی درباره اظهارات یک نماینده مجلس مبنی بر اینکه فردی در اطراف تهران دارای ۷۰۰ واحد مسکونی است،‌ گفت: شنونده باید از کسی که این اطلاعات را می‌دهد، سوال کند منبع اطلاعات شما کجا است؟ باید درباره جزئیات و مستندات آن اظهارنظر، سوال پرسیده می‌شد.


به گزارش سایت خبری مدآرا، محمد اسلامی در پایان جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران درباره مالیات بر خانه‌های خالی اظهار داشت: در حال حاضر خانه‌های خالی عاملی شده که منابع کشور در تله قرار بگیرد. اگر این خانه‌ها وارد سیستم عرضه شوند، خود به خود به ایجاد رونق تولید و ساخت و ساز در بخش مسکن کمک می‌کنند.

وی افزود: ایجاد تحرک یک امر ضروری است و قانون هم برای این اقدام وجود دارد اما نکته مهم این است که یک سیستم اطلاعاتی دقیقی باید وجود داشته باشد که سازمان امور مالیاتی بتواند این خانه‌ها را شناسایی کند.

وزیر راه و شهرسازی افزود: از ابتدا در این قانون به صورت دقیق پیش‌بینی نشده که آن دستگاهی که بیشترین اشراف را به این موضوع و به داده‌های اطلاعاتی  دارد، بتواند محور باشد. این موضوع را دنبال کرده‌ایم و تعاملی که بین دستگاه‌ها ایجاد شده تا سیستم‌های اطلاعاتی را به یکدیگر متصل سازیم که سازمان بهره‌بردار از این اطلاعات، سازمان امور مالیاتی باشد.

اسلامی درباره زمان اجرای این قانون اظهار داشت: به دنبال این هستیم که این سیستم در سال جاری به اجرا برسد.

وزیر راه و شهرسازی همچنین درباره طرح‌های دولتی برای ساماندهی بازار اجاره‌بها گفت:‌ دولت در هیچ دوره‌ای در بازار اجاره مداخله‌ای نداشته است. قوانین روابط مالک و مستاجر عمدتا ناظر به بخش حقوقی طرفین بوده و هرگز در بخش تعرفه و قیمت وارد نشده است.

وی افزود: در یک اصلاحیه‌ای در ماده ۵۳ قانون اساسی مالیات مستفیم در بحث تبصره ۱۱ اقدامی انجام داده‌ایم و برای دولت ارسال کردیم مبنی بر اینکه مشوق‌هایی برای صاحبخانه‌هایی که مراعات حال مستاجران را می‌کنند و اجحافی در حقوق مستاجران ندارند،‌ ایجاد کنیم. این اقدام یک نوع معافیت مالیاتی است که در کمیسیون‌های دولتی مطرح کرده‌ایم.

اسلامی گفت: براساس پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی برای موجرانی که قراردادهای بالای یک سال با مستاجران منعقد می‌کنند و در تمدید قراردادها، قیمت‌ها و شاخص‌های نُرم را رعایت می‌کنند، سازمان امور مالیاتی معافیت‌هایی را در نظر بگیرد که در حال حاضر این پیشنهاد در دست مطالعه و بررسی است.

وزیر راه و شهرسازی درباره اظهارات یک نماینده مجلس مبنی بر اینکه فردی در اطراف تهران دارای ۷۰۰ واحد مسکونی است،‌ گفت: شنونده باید از کسی که این اطلاعات را می‌دهد، سوال کند منبع اطلاعات شما کجا است؟ باید درباره جزئیات و مستندات آن اظهارنظر، سوال پرسیده می‌شد. بنده موضوع را نه تکذیب می‌کنم و نه تایید اما معتقدم نمی‌توان که با افکار عمومی بازی کرد و نباید تشویش در بین اذهان عمومی ایجاد کنیم.  / ایلنا

Premium WordPress Themes Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Premium WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download coolpad firmware
Download WordPress Themes
lynda course free download

0 بار پسنديده شده استبرچسب‌ها:, ,
 • استان آذربایجان مرزی تشکیل می شود؟
 • علی عسگری رئیس ستاد اجرایی فرمان امام می شود؟
 • واکنش صریح رئیس شورای استفتائات دفتر رهبری به سخنان منتسب به آیت الله یزدی/ مگر کسی بخواهد مرجع شود باید از شما اجازه بگیرد؟/ مگر جامعه مدرسین اختیار مردم را دارد؟!
 • چرا جرثقیل اعدام قاتل امام جمعه کازرون پوشیده شده بود؟+ عکس
 • نامه نگاری آملی لاریجانی با رهبری تایید شد؟/ انتقاد تند آیت الله یزدی از آیت الله آملی لاریجانی: شما در قم بودنتان هم خیلی موثر نبود!
 • اعتراض به سخنرانی یک منصوب رهبری برای سخنرانی منصوب دیگر ایشان!/ برخی حکم رهبری را برای دوستان‌شان می‌پسندند، برای دیگران نه!
 • نیروهای جذب شده در دوارن “میعاد صالحی” توسط نعمت الله ایزدی برکنار شدند/ ماجرای استخدام غیرقانونی ۳۵ نفر توسط “مشاور صالحی” در شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا چه بود؟
 • بازداشت “محمدعلی پورمختار” نماینده همدان صحت ندارد
 • سخنان تأمل برانگیز آیت الله علوی بروجردی: ما روحانیون با مردم چه کردیم که وضعیت این گونه شده است؟!/ آیا ما نسبت به این جوان‌های مردم که گروه گروه دارند از دین خارج می‌شوند مسئولیت نداریم؟!
 • “عصر جدید سیما یا استثنا؟”
 • آخرین اخبار