امروز : یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸
منتشر شده : تیر ۲۰, ۱۳۹۸ | ۵:۲۰ ق.ظ ­ ­ کد خبر:56460 ­ ­

رییس شورای سیاسی مقاومت اسلامی نجباء عراق:

به نظر ما ادغام الحشدالشعبی با ارتش بنابر دلایلی به مصلحت کشور نیست

حجت‌الاسلام شیخ علی الاسدی: آنچه در دستور نخست‌وزیر عراق آمد، فقط برای نظم‌بخشیدن به امور بود؛ ولی امر بر بسیاری از اصحاب رسانه مشتبه شد و گمان کردند دستور ادغام صادر شده است.


به گزارش سایت خبری مدارا، حجت‌الاسلام شیخ علی الاسدی، رییس شورای سیاسی مقاومت اسلامی نجباء عراق، درباره پیوستن الحشدالشعبی به ارتش عراق به روزنامه «صبح‌نو» گفته: آنچه در دستور نخست‌وزیر آمد، فقط برای نظم‌بخشیدن به امور بود؛ ولی امر بر بسیاری از  اصحاب رسانه مشتبه شد و گمان کردند دستور ادغام صادر شده است. شاید هم در پسِ این خبرسازی، اهداف دیگری وجود داشته باشد.
الاسدی با اشاره به اینکه درهرصورت، به نظر ما ادغام بنابر دلایلی به مصلحت کشور نیست و با اقتضائات امنیتی منافات دارد، افزود: نخستین دلیل این است که حشدالشعبی با فتوای مرجعیت دینی، عقیده و ایمان رزمندگان تشکیل شد؛ بنابراین، باید از این عقیده محافظت کرد؛ عقیده‌ای که وحشتناک‌ترین گروه تروریستی در کره زمین را شکست داد که استکبار جهانی از آن پشتیبانی می‌کرد.
رییس شورای سیاسی مقاومت اسلامی نجباء عراق افزود: دلیل دوم اینکه سازمان نظامی کشور به تغییراتی نیاز دارد که از جمله آن، اخراج بقایای رژیم بعثی-صدامی است که به‌دنبال بازگرداندن کشور به دوره سابق هستند. نمونه‌اش خیانت یکی از افسران ارتش عراق بود که اخیرا گروه‌های مقاومت کشف کردند. با وجود این خیانتکاران، نمی‌توانیم مجاهدان را در امنیت کامل فرض کنیم. وی در پاسخ به چرایی اینکه رسانه‌های خارجی پیوستن حشدالشعبی به ارتش عراق را محدودیت تلقی می‌کنند، یادآور شد: همان‌طورکه گفتیم، ادغام در دستور نخست‌وزیر مطرح نشده است؛ اما رسانه‌های خارجی با چنین القاهایی درصدد غبارآلودکردن فضا برای افکار عمومی هستند تا اهداف دشمنان عراق و حشدالشعبی را محقق کنند.

بیشتر بخوانید:

حجت‌الاسلام شیخ علی الاسدی در پاسخ به اینکه فرمان عادل عبدالمهدی چه پیامدهای مثبتی برای الحشدالشعبی دربر دارد، گفت: دراین‌باره باید گفت که حفاظت از حقوق رزمندگان، شهدا و مجروحان حشدالشعبی همانند سایر ارگان‌های امنیتی کشور، منظم‌کردن فعالیت‌های نظامی بسیج مردمی ازلحاظ آموزش و تجهیزات و اخراج برخی عناصر ناسالم که از این عنوان مقدس سوءاستفاده می‌کنند، جزو نکات مثبت این دستور است. البته، ابومهدی المهندس، جانشین فرماندهی بسیج مردمی عراق، تقریبا یک ‌سال پیش همین دستورها را صادر کرد و تاکنون به آن‌ها عمل شده است.

Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
free download udemy paid course
download karbonn firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
free download udemy course

0 بار پسنديده شده استبرچسب‌ها:, , , ,

آخرین اخبار