امروز : یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
منتشر شده : تیر ۲۳, ۱۳۹۸ | ۸:۲۲ ق.ظ ­ ­ کد خبر:56912 ­ ­

١٠ حاشیه از دادگاه دو ساعته روز گذشته نجفی

  چند دقیقه‌ای به ساعت ٩ صبح مانده بود که محمدعلی نجفی در حالی که دستبند به دست داشت، همراه با ماموران بدرقه وارد ساختمان دادگاه کیفری یک تهران شد. آرامش شهردار سابق تهران در انظار عمومی و چهره متبسم او قبل از شروع دادگاه از موضوعات جالب توجه بود.


به گزارش سایت خبری مدآرا،  نخستین جلسه رسیدگی به پرونده شهردار پیشین پایتخت، صبح دیروز در شعبه نهم دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد؛ پرونده‌ای که به جنجالی‌ترین ماجرای این روزها تبدیل شده و تمام مردم جامعه منتظر نتیجه این پرونده هستند. محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران، ۴۵ روز پیش همسر دومش را در خانه شماره ٢٧٠١ در شهرک غرب با شلیک گلوله به قتل رساند. ماموران کلانتری ١٣۴ شهرک غرب و کارآگاهان پلیس آگاهی پایتخت به این پرونده رسیدگی کردند و بازپرس دادسرای جنایی نیز جلسات تحقیق از محمد‌علی نجفی را برگزار کرد. ۴۵ روز زمان کافی بود تا این پرونده جنجالی روی میز قضات دادگاه کیفری برای رسیدگی و صدور حکم قرار بگیرد و شهردار پیشین تهران دستبند به دست روی نیمکت دادگاه جنایی بنشیند. در جلسه‌ دادگاه وکیل اولیای دم تقاضای قصاص کرد و همچنین مطلعان این پرونده اظهارات خود را مطرح کردند.

 

١٠ حاشیه از دادگاه دو ساعته

چند دقیقه‌ای به ساعت ٩ صبح مانده بود که محمدعلی نجفی در حالی که دستبند به دست داشت، همراه با ماموران بدرقه وارد ساختمان دادگاه کیفری یک تهران شد. آرامش شهردار سابق تهران در انظار عمومی و چهره متبسم او قبل از شروع دادگاه از موضوعات جالب توجه بود.

 

محاسن سفید و بلند محمدعلی نجفی از دیگر نکاتی بود که از نگاه خبرنگاران و لنز دوربین عکاسان دور نماند.

 

پیش از شروع رسمی جلسه دادگاه قاضی کشکولی ضمن ارایه توضیحاتی، دلیل رسیدگی علنی به این پرونده را درخواست دادستان کل کشور و موافقت ریاست قوه قضائیه اعلام کرد.

 

متن کیفرخواست از سوی محمد شهریاری‌، سرپرست دادسرای جنایی، به عنوان نماینده دادستان قرائت شد؛ متن بلندبالایی که عملا بیشترین سهم این جلسه دو ساعته را به خود اختصاص داد.

 

اشاره به جزییات حادثه به‌خصوص در چند ساعت نخست وقوع جنایت و البته قرائت دست‌نوشته‌ای که محمدعلی نجفی دقایقی پس از حادثه آن را نگاشته بود، از دیگر نکات جالب توجه برای رسانه‌ها بود.

 

بخشی از اظهارات مندرج در این دست‌نوشته به مسائل شخصی و گذشته میترا استاد اشاره داشت. قاضی کشکولی در این بخش از کیفرخواست خطاب به نماینده دادستان بیان کرد: «برخی از مسائل مستلزم طرح‎شدن در جلسه غیرعلنی است.»

 

اسلحه و بالشی که نجفی از آنها برای قتل میترا استاد استفاده کرده بود، در میز مقابل نماینده دادستان به عنوان مدرک جرم و آلت قتاله قرار داشت.

 

حاضرنبودن اولیای دم این پرونده یعنی پدر، مادر و فرزند مقتول در دادگاه از دیگر نکاتی بود که باعث تعجب و البته پرسش خبرنگاران شد. البته مسعود استاد برادر مقتول و وکلای اولیای دم در دادگاه حضور داشتند.

 

ادعای مهدورالدم‌بودن میترا استاد و حواشی‌ای که در این خصوص مطرح شده بود، از دیگر نکاتی بود که در قرائت متن کیفرخواست به آن اشاره شد. براساس اعلام نماینده دادستان موضوع مهدورالدم بودم میترا استاد، ابتدا از سوی آقای نجفی مطرح شده بوده که بعدا متهم پرونده با رد اظهارات قبلی‌اش دلیل بکارگیری عنوان مهدورالدم را فرار از اتهام و البته کاهش فشار بر خانواده‌اش عنوان کرد.

 

در خاتمه جلسه دادگاه برادر مقتول با محمدعلی نجفی گفت‌وگوی کوتاهی داشتند که این ملاقات عجیب از سوی عکاسان ثبت شد./ روزنامه شهروند

Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
lynda course free download
download huawei firmware
Download Premium WordPress Themes Free
lynda course free download

1 بار پسنديده شده استبرچسب‌ها:, , , ,

آخرین اخبار

  • ezgif.com-gif-maker-1.gif
  • ezgif.com-gif-maker.gif
  • ezgif.com-gif-maker-2.gif
  • Webp.net-gifmaker-4.gif
  • 120-240.gif