امروز : دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
منتشر شده : تیر ۲۴, ۱۳۹۸ | ۲:۲۳ ق.ظ ­ ­ کد خبر:56943 ­ ­

صادق زیباکلام: جبهه پایداری مثل استالین به عرصه سیاسی نگاه می‌کند/ ناطق نوری احساس تکلیف کند

تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: جریان تندرو جبهه پایداری کاری ندارد چه کسی اصلاح طلب، اصولگرا، اعتدالی، لیبرال یا ملی گرا است، آنها مثل استالین به عرصه سیاسی نگاه می کنند معتقدند «کسی که با ما نیست دشمن ماست».


به گزارش سایت خبری مدآرا، صادق زیباکلام درباره تأثیر سیاست ورزی ناطق نوری بر معادلات انتخابات مجلس می گوید: نتیجه دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نشان داد که اصولگرایان در تهران و کلانشهرها با چالش اقبال مردمی مواجه هستند بنابراین میانه روهای این جریان به این جمع بندی رسیدند که باید یک تلاش و تقلای جدیدی را انجام دهند.

وی افزود: جریان میانه رو و معتدل اصولگرا در قالب ائتلاف آقایان ناطق نوری، محمدرضا باهنر و علی لاریجانی می کوشد که اولا امید مردم برای تغییر از طریق صندوق رأی از بین نرود و همچنان مشارکت عمومی در انتخابات پرشور و نشاط باشد؛ ثانیا جلوی یکه تازی جبهه پایداری را بگیرند و نگذارند آنها مجدداً به مجلس راه پیدا کنند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی یادآور شد: جریان تندرو جبهه پایداری کاری ندارد چه کسی اصلاح طلب، اصولگرا، اعتدالی، لیبرال یا ملی گرا است، آنها مثل استالین به عرصه سیاسی نگاه می کنند معتقدند «کسی که با ما نیست دشمن ماست». فراموش نکنیم مُهر و کفشی که در قم به سر و سوی آقای علی لاریجانی پرتاب شد، اصلاح طلبان، ملی مذهبی ها و لیبرال ها نزدند بلکه تندروها مدعی اصولگرایی این کار را کردند.

وی با بیان اینکه از علی لاریجانی اصولگراتر نمی توان پیدا کرد، افزود: آن روز مُهر و کفش به علی لاریجانی کوبیده شد تا به او بگویند چون با «ما نیستی دشمن ما هستی». لذا اصولگرایان میانه رو هم تلاش دارند جذابیت صندوق رأی را حفظ کنند و هم مانع قدرت گیری دوباره تندروهای جبهه پایداری شوند اما نمی دانم چقدر این تلاش در نهایت نتیجه بخش خواهد بود.

زیباکلام با بیان اینکه از آقای ناطق نوری گلایه دارم، اظهار کرد: زمان انتخابات مجلس دهم بارها و بارها به طرُق مختلف از آقای ناطق نوری خواهش و تمنا کردم که «اگر به انقلاب اعتقاد دارید الان باید به خاطر آینده نظام وارد صحنه انتخابات شوید و مدیریت مجلس را به دست بگیرید». اگر چهار سال پیش آقای ناطق نوری وارد انتخابات مجلس دهم شده بود، قطعا مجلس دهم امروز وضع دیگری داشت.

وی ادامه داد: مجلس دهم با مدیریت ناطق نوری شاید در رأس امور قرار نمی گرفت اما مثل امروز در قعر امور هم نبود. مجلس دهم در چهار سال گذشته هیچ نقشی برای امور مهم کشور ایفا نکرد. روزی من به اصلاح طلبان هم انتقاد کردم و گفتم اگر می گذاشتید که هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس شود نتیجه کار طور دیگری رقم می خورد.

این استاد دانشگاه توضیح داد: ای کاش که آقای ناطق نوری چهار سال پیش احساس تکلیف می کرد اما جلوی ضرر را از هر جا بگیریم، منفعت است. در مجموع خوب است که اصولگرایان معتدل ائتلافی را میان خود به وجود آورند.

Download Nulled WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
free download udemy paid course
download samsung firmware
Download WordPress Themes Free
udemy course download free

0 بار پسنديده شده استبرچسب‌ها:, , , , , ,
 • واکنش نماینده ماهشهر به خبر سرکوب اعتراض ها در شهرک شهید چمران این شهر
 • مدیر عامل شرکت آپاداناسرام یک روز بعد از معارفه برکنار شد/نماینده بویین زهرا: این صالحی آن “صالحی” نبود که گفتم!
 • اولین واکنش یکی از ۶ نماینده‌ای که وزارت صنعت اقدام به اخذ ویزا برای آنها کرده بود: ویزا نبود بلکه دعوت نامه بود/ از سفر خبری نداشتم/ مگر بیکار هستم یک ماه به سفر بروم/ دکترای مهندسی شیمی از کانادا دارم
 • رحمانی فساد در وزارتخانه “صمت” را تکذیب کرد واعظی گفت پیگیری میکنیم!
 • “رخشان بنی اعتماد” عزادار شد
 • جزئیات مراسم تدفین مادر رخشان بنی اعتماد
 • واکنش تند فاضل میبدی به اظهارات کارشناس مذهبی صداوسیما/ این فرد “سخنگوی داعش” در صداوسیما بود/ چرا آیاتی که در قرآن راجب مردم، فقرا، ترحم به انسان ها است را نمی بینید؟/ قرآن به مخالفین حق اعتراض داده است/ اگر فرد معترضی پمپ بنزین را آتش زده؛ این افراد دین را به آتش کشیده اند
 • روایت «لیلا واثقی» فرماندار قلعه حسن خان از یک تسخیر نیم ساعته/ آمدند، غارت کردند و آتش زدند
 • پرویز کردوانی: در تهران، بین اتوبان همت و حکیم ۲ گسل خیلی خطرناک وجود دارد
 • بررسی پرونده «محمد مساعد» در دادسرای جرایم اینترنتی
 • آخرین اخبار