امروز : یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
منتشر شده : تیر ۲۴, ۱۳۹۸ | ۲:۲۳ ق.ظ ­ ­ کد خبر:56943 ­ ­

صادق زیباکلام: جبهه پایداری مثل استالین به عرصه سیاسی نگاه می‌کند/ ناطق نوری احساس تکلیف کند

تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: جریان تندرو جبهه پایداری کاری ندارد چه کسی اصلاح طلب، اصولگرا، اعتدالی، لیبرال یا ملی گرا است، آنها مثل استالین به عرصه سیاسی نگاه می کنند معتقدند «کسی که با ما نیست دشمن ماست».


به گزارش سایت خبری مدآرا، صادق زیباکلام درباره تأثیر سیاست ورزی ناطق نوری بر معادلات انتخابات مجلس می گوید: نتیجه دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نشان داد که اصولگرایان در تهران و کلانشهرها با چالش اقبال مردمی مواجه هستند بنابراین میانه روهای این جریان به این جمع بندی رسیدند که باید یک تلاش و تقلای جدیدی را انجام دهند.

وی افزود: جریان میانه رو و معتدل اصولگرا در قالب ائتلاف آقایان ناطق نوری، محمدرضا باهنر و علی لاریجانی می کوشد که اولا امید مردم برای تغییر از طریق صندوق رأی از بین نرود و همچنان مشارکت عمومی در انتخابات پرشور و نشاط باشد؛ ثانیا جلوی یکه تازی جبهه پایداری را بگیرند و نگذارند آنها مجدداً به مجلس راه پیدا کنند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی یادآور شد: جریان تندرو جبهه پایداری کاری ندارد چه کسی اصلاح طلب، اصولگرا، اعتدالی، لیبرال یا ملی گرا است، آنها مثل استالین به عرصه سیاسی نگاه می کنند معتقدند «کسی که با ما نیست دشمن ماست». فراموش نکنیم مُهر و کفشی که در قم به سر و سوی آقای علی لاریجانی پرتاب شد، اصلاح طلبان، ملی مذهبی ها و لیبرال ها نزدند بلکه تندروها مدعی اصولگرایی این کار را کردند.

وی با بیان اینکه از علی لاریجانی اصولگراتر نمی توان پیدا کرد، افزود: آن روز مُهر و کفش به علی لاریجانی کوبیده شد تا به او بگویند چون با «ما نیستی دشمن ما هستی». لذا اصولگرایان میانه رو هم تلاش دارند جذابیت صندوق رأی را حفظ کنند و هم مانع قدرت گیری دوباره تندروهای جبهه پایداری شوند اما نمی دانم چقدر این تلاش در نهایت نتیجه بخش خواهد بود.

زیباکلام با بیان اینکه از آقای ناطق نوری گلایه دارم، اظهار کرد: زمان انتخابات مجلس دهم بارها و بارها به طرُق مختلف از آقای ناطق نوری خواهش و تمنا کردم که «اگر به انقلاب اعتقاد دارید الان باید به خاطر آینده نظام وارد صحنه انتخابات شوید و مدیریت مجلس را به دست بگیرید». اگر چهار سال پیش آقای ناطق نوری وارد انتخابات مجلس دهم شده بود، قطعا مجلس دهم امروز وضع دیگری داشت.

وی ادامه داد: مجلس دهم با مدیریت ناطق نوری شاید در رأس امور قرار نمی گرفت اما مثل امروز در قعر امور هم نبود. مجلس دهم در چهار سال گذشته هیچ نقشی برای امور مهم کشور ایفا نکرد. روزی من به اصلاح طلبان هم انتقاد کردم و گفتم اگر می گذاشتید که هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس شود نتیجه کار طور دیگری رقم می خورد.

این استاد دانشگاه توضیح داد: ای کاش که آقای ناطق نوری چهار سال پیش احساس تکلیف می کرد اما جلوی ضرر را از هر جا بگیریم، منفعت است. در مجموع خوب است که اصولگرایان معتدل ائتلافی را میان خود به وجود آورند.

Download Best WordPress Themes Free Download
Download Premium WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
udemy paid course free download
download redmi firmware
Download WordPress Themes
download udemy paid course for free

0 بار پسنديده شده استبرچسب‌ها:, , , , , ,

آخرین اخبار

  • ezgif.com-gif-maker-1.gif
  • ezgif.com-gif-maker.gif
  • ezgif.com-gif-maker-2.gif
  • Webp.net-gifmaker-4.gif
  • 120-240.gif