امروز : پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
منتشر شده : تیر ۲۵, ۱۳۹۸ | ۴:۱۵ ق.ظ ­ ­ کد خبر:57128 ­ ­

با حمایت قاطع سلطان سکوت:

فراکسیون امید، نماینده ای که خواستار اعدام موسوی و کروبی بود را روانه شورای نگهبان کرد

نکته جالب در این بین انتخاب محمد دهقان، رییس ستاد انتخابات محمدباقر قالیباف در سال ۹۶، با رای بالا بود که تعجب بسیاری از کاربران اصلاح طلب فضای مجازی را به دنبال داشت.


به گزارش گروه تحلیل خبر سایت خبری مدآرا، صبح امروز بالاخره پس از حواشی معرفی اعضای جدید حقوقدان شورای نگهبان از سوی ابراهیم رئیسی به مجلس شورای اسلامی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی از میان چهار عضو معرفی شده (یک نفر انصراف داد) سه نفر را برای عضویت در شورای نگهبان انتخاب کردند. بر این اساس محمد دهقان نقندر با ۲۳۰ رأی، محمدحسن صادقی مقدم با ۱۸۱ رأی و هادی طحان نظیف را با ۱۵۶ رأی از مجموع ۲۵۴ نماینده حاضر در صحن علنی مجلس راهی ساختمان شورای نگهبان شدند.

اما نکته جالب در این بین انتخاب محمد دهقان، رییس ستاد انتخابات محمدباقر قالیباف در سال ۹۶، با رای بالا بود که تعجب بسیاری از کاربران اصلاح طلب فضای مجازی را به دنبال داشت.

خبرنگار روزنامه سازندگی در همین رابطه در توییترش نوشت که فراکسیون امید تصمیم گرفته از محمد دهقان برای معرفی به شورا نگهبان حمایت کند. او گفته است که محمد دهقان عصر روز گذشته در فراکسیون امید حاضر شده . ضمن تکذیب دیدارش با بابک زنجانی گفته است که در کمیته پیگیری  بازگشت اموال بابک زنجانی حاضر شده، در ادامه این خبرنگار اضافه کرده که وقتی در این جلسه یکی از اعضا از دهقان خواست که این توضیحات را در صحن علنی هم بازگو کند آقای عارف گفته به مصلحت نیست!

خبرنگار روزنامه سازندگی این را هم اضافه کرده که توجیه اعضای فراکسیون امید در حمایت از دهقان این بوده که گفته اند دهقان به هر حال رای می آورد پس بهتر است در مقابلش نایستیم.

اما محمد دهقان کیست؟

او متولد دی ماه سال ۱۳۴۱ در شاندیز مشهد است. به نوشته سایت دهقان، ۶۴ ماه سابقه اسارت در عراق را دارد و پس از آزادی؛

با شرکت در کنکور سراسری در رشته حقوق و در دانشگاه تهران آغاز به تحصیل نمود و به عنوان یکی از دانشجویان ممتاز این دانشگاه با معدل ۱۷/۱۸ مقطع کار‌شناسی را پشت‌سر گذاشت. دهقان مقطع کارشناسی‌ارشد و دکترای تخصصی (P. H. D) حقوق خصوصی را در‌‌ همان دانشگاه با موفقیت به پایان رساند و در سال ۱۳۸۲ پس از دفاع از رساله خود با نمره ۱۹ (رتبه عالی) فارغ‌التحصیل گردید.

مسئولیت‌های مختلف در بسیج دانشگاه تهران و ریاست سازمان بسیج دانشجویی استان تهران و معاونت سیاسی سازمان بسیج دانشجویی کشور ایشان را به عنوان یکی از فعالان جنبش اصیل دانشجویی نمایان ساخته بود. او با سخنان آتشین خود نقش مهمی در آگاهی سایر دانشجویان بویژه در مبارزه با فساد اقتصادی داشت.

در سال ۱۳۸۲ دهقان با رأی مردم به عنوان نماینده شهرستان‌های چناران و طرقبه‌شاندیز وارد مجلس شد و تأسیس خبرگزاری دانشجو (SNN) یکی از فعالیت‌های مؤثر وی در عرصه فکری و سیاسی بود.

نام محمد دهقان یادآور حوادث ۱۸ تیر ۷۸ است که او به عنوان معاون علیرضا زاکانی در سازمان بسیج دانشجویی نقش بسیار مهمی را در آن حوادث برعهده داشت.

اما نکته جالب تر اینکه فراکسیون امید و شخص محمدرضا عارف امروز که حضور امروز خود در مجلس دهم را مدیون حمایت محصورین هستند در حالی تمام قد از محمد دهقان حمایت کردند که او همواره طی سال های گذشته ضمن انتقاد شدید از اطلاح طلبان و مواضع آنها در انتخابات سال ۸۸ بارها خواستار اعدام آقایان موسوی و کروبی شده بود. بطوریکه در بهمن ۸۹ او بیانیه ای را با امضای ۲۳۳ نماینده مجلس هشتم تهیه و با سردادن شعار مرگ بر موسوی و کروبی خواستار محاکمه آنها شده بود.

هر چند عملکرد آقای عارف طی سه سال و نیم گذشته بیش از پیش او را به عنوان سلطان سکوت به مردم معرفی کرده است اما این سوال در بین رای دهندگان به لیست امید مطرح است که مسئولیت این همه سواستفاده از آرای مردم برعهده کیست؟ خاتمی کجاست و هزینه شکست این تکرار را چه کسی باید برعهده بگیرد؟

Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes
lynda course free download
download lava firmware
Download Nulled WordPress Themes
online free course

12 بار پسنديده شده استبرچسب‌ها:, , , , , , , , ,
 • روند عجیب تایید صلاحیت آقای “سرپرست” برای مدیر عاملی یک هلدینگ دولتی توسط سازمان بورس/ “اسکندری” چگونه بدون مصوبه هیات مدیره “آتیه صبا” صلاحیت حرفه‌ای برای مدیر عاملی گرفت؟
 • تصاویر خروج قطار زاهدان-تهران از ریل
 • نتانیاهو تلویحا شکست در انتخابات را پذیرفت
 • حاشیه‌های بی پایان صندوق بازنشستگی کشوری/ تعدیل غیرقانونی نیروی انسانی در شرکت سرمایه‌گذاری آتیه صبا
 • خطیر به من میگفت: “خوب دهن رحمتی را سرویس کردی”/ این آقا تا پارسال مدام درباره رحمتی به من بد می‌گفت
 • بازداشت” بیژن قاسم زاده” بازپرس سابق دادسرای کارکنان دولت تایید شد/ غلامحسین اسماعیلی: در پرونده اکبر طبری ۱۷ نفر بازداشت شده اند
 • نظر علامه جعفری درباره “مولوی” چه بود؟!
 • واقعاً باعث تأسف است که با کارگر دغدغه‌مند برخورد می‌شود/ مطالبه کارگران به‌هیچ‌وجه سیاسی و امنیتی نیست/ مهم‌ترین دغدغه کارگران، مالکیت هپکو است
 • حذف ابومهدی المهندس از ساختار جدید الحشد صحت ندارد
 • هشدارهای انتخابات
 • آخرین اخبار