امروز : یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸
منتشر شده : مرداد ۱۷, ۱۳۹۸ | ۴:۱۱ ق.ظ ­ ­ کد خبر:59837 ­ ­

قوانین جدید برای نحوه تماس تلفنی زندانی های “اوین” اجرا می شود؟

طبق گزارش های رسیده قرار است بزودی قوانین جدیدی در رابطه با تماس زندانی های اوین با بیرون از زندان اعمال شود.


به گزارش سایت خبری مدآرا، دیده بان ایران خبر داده است که به دنبال انتشار برخی گزارش ها در رابطه با افزایش هزینه تماس تلفنی زندانیان با خانواده، توسط باندهای فساد و ایجاد بازار سیاه در زندان اوین برخی منابع آگاه گزارش داده اند که طبق قوانین جدیدی که از سوی مسئولان زندان به زندانیان ابلاغ شده (که در صورت تایید و اجرا) زین پس هر زندانی تنها می تواند با هفت شماره تلفن تماس بگیرد و لیست شماره تلفن ها و نسبت صاحبان آن شماره ها هم باید به مسئولان زندان اعلام نماید.این در حالی است که طبق گزارش ها از دو سال پیش که در پی افزایش تحریم‌ها، واردات مواد اولیه کارت‌های خام پی‌وی‌سی به حداقل رسید، عرضه کارت‌های تلفن عمومی به حداقل رسید. از سوی دیگر سامانه اینترنتی مخابرات که وظیفه فروش اینترنتی شماره و رمز کارت‌های IN را دارد مدتهاست که از کار افتاده است. این در حالیست که کارت‌های تلفن عمومی و IN که مخابرات ۱۰ تا ۲۰ درصد پایین‌تر از مبلغ شارژ کارت عرضه می‌کرد، در بازار سیاه به چندین برابر قیمت واقعی به فروش می‌رسد.

کارت‌های تلفن ۵ هزار تومانی که مخابرات ۴۵۰۰ تومان می‌فروخت امروز در بازار سیاه شهر (خارج از پادگان و زندان) ۳۵ هزار تومان و داخل زندان تا ۵۰ هزارتومان به فروش می‌رسد. کار‌ت‌های IN دوهزار تومانی نیز که مخابرات ۱۶۰۰ تومان می فروخت امروز در بازار سیاه به قیمت ۱۲ تا ۱۵ هزار تومان به وفور در دسترس است.
خانواده زندانیان و سربازان با وجود آنکه درآمد محدودشان به خاطر زندانی شدن یا سرباز بودن یکی از اعضای نان‌آور، کاهش یافته و کفاف زندگی را نمی‌دهد، باید برای هر تماس ده دقیقه‌ای عضو زندانی یا سرباز، با خانواده ۵ هزار تومان پرداخت کنند. این در حالیست که این رقم برای شهروندان عادی خارج از زندان یا پادگان، کمتر از پانصد تومان است.
کارت‌های مذکور در بازار توسط سوداگرانی که دارای ارتباطات فاسد با مخابرات هستند به این قشر خاص به فروش می رسد. تخلف شرکت‌های زیرمجموعه مخابرات در عدم ارائه این کارت‌ها در بازار و ایجاد بازار سیاه توسط عوامل این مجموعه ها نیز مشهود است.
وزیر جوان ارتباطات و فناوری اطلاعات که در توییت‌های خود اصرار به استفاده از هشتگ حق الناس دارد با وجود پرداختن برخی کاربران به این موضوع، تاکنون هیچگونه پیگیری در این خصوص نکرده و واکنشی نشان نداده است.
Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download Best WordPress Themes Free Download
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download samsung firmware
Download Nulled WordPress Themes
udemy paid course free download

3 بار پسنديده شده استبرچسب‌ها:, , , , , , ,
 • استان آذربایجان مرزی تشکیل می شود؟
 • علی عسگری رئیس ستاد اجرایی فرمان امام می شود؟
 • واکنش صریح رئیس شورای استفتائات دفتر رهبری به سخنان منتسب به آیت الله یزدی/ مگر کسی بخواهد مرجع شود باید از شما اجازه بگیرد؟/ مگر جامعه مدرسین اختیار مردم را دارد؟!
 • چرا جرثقیل اعدام قاتل امام جمعه کازرون پوشیده شده بود؟+ عکس
 • نامه نگاری آملی لاریجانی با رهبری تایید شد؟/ انتقاد تند آیت الله یزدی از آیت الله آملی لاریجانی: شما در قم بودنتان هم خیلی موثر نبود!
 • اعتراض به سخنرانی یک منصوب رهبری برای سخنرانی منصوب دیگر ایشان!/ برخی حکم رهبری را برای دوستان‌شان می‌پسندند، برای دیگران نه!
 • نیروهای جذب شده در دوارن “میعاد صالحی” توسط نعمت الله ایزدی برکنار شدند/ ماجرای استخدام غیرقانونی ۳۵ نفر توسط “مشاور صالحی” در شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا چه بود؟
 • بازداشت “محمدعلی پورمختار” نماینده همدان صحت ندارد
 • سخنان تأمل برانگیز آیت الله علوی بروجردی: ما روحانیون با مردم چه کردیم که وضعیت این گونه شده است؟!/ آیا ما نسبت به این جوان‌های مردم که گروه گروه دارند از دین خارج می‌شوند مسئولیت نداریم؟!
 • “عصر جدید سیما یا استثنا؟”
 • آخرین اخبار