امروز : یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
منتشر شده : مرداد ۲۱, ۱۳۹۸ | ۳:۰۳ ق.ظ ­ ­ کد خبر:60166 ­ ­

امام جمعه همدان: برخی مراجعه کنندگان به دفترم چندین ماه است گوشت نخورده‌اند

حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی امام جمعه همدان صبح دوشنبه در نماز عید قربان که در مسجد جامع همدان برگزار شد، با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت: عید قربان از آنجایی آغاز شد که ابراهیم در میدان امتحان قرار گرفت و خلیل الله برای قربانی کردن فرزند خود مامور شد.


به گزارش سایت خبری مدآرا، وی با بیان اینکه در روز عید قربان قربانی کردن مرسوم است اما باید در این زمینه به حال فقرا توجه داشته باشیم، گفت: نباید گوشت قربانی بین فامیل ها و خودمان که تمکن مالی داریم تقسیم شود بلکه باید سهمی از آن به فقرا برسد.

وی با بیان اینکه مراجعه کننده هایی به دفتر امام جمعه داریم که عنوان می کنند چندین ماه است نتوانسته اند گوشت تهیه کنند، گفت: اگر ماندگاری و قبولی قربانی را می‌خواهید باید قربانی به دست فقیر واقعی و محتاج واقعی برسد.

حجت الاسلام شعبانی با بیان اینکه در حاشیه های شهر خانواده های فقیری هستند که باید به آنها توجه شود، اظهار داشت: البته تنها نباید در روز عید قربان به فکر فقرا بود بلکه باید در تمام ایام سال به این موضوع توجه کرد.

وی با بیان اینکه ۸۰ درصد مراجعان به دفتر امام جمعه همدان فقرا هستند و منابع نیز برای تامین آنها خوب نیست؛ گفت: خدمت به فقرا برکات بسیاری دارد.

حجت الاسلام شعبانی با بیان اینکه هیچ چیزی جای خدمت به مردم را نمی‌گیرد و این خدمت پرثمر است، اظهار داشت: همه فقیر و وابسته به خداوند هستیم و باید به حال فقرا رحم کنیم تا خداوند به ما رحم کند.

امام جمعه همدان با بیان اینکه در دهه ولایت قرار گرفته ایم و باید تا می توانید چهره شهر را آذین بندی کنیم به طوری که نشان دهد شیعه علی(ع) هستیم، گفت: کسبه سردرب مغازه ها و مردم سردرب خانه ها را آذین بندی کنند.

Premium WordPress Themes Download
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
free download udemy course
download intex firmware
Premium WordPress Themes Download
online free course

1 بار پسنديده شده استبرچسب‌ها:, ,

آخرین اخبار

  • ezgif.com-gif-maker-1.gif
  • ezgif.com-gif-maker.gif
  • ezgif.com-gif-maker-2.gif
  • Webp.net-gifmaker-4.gif
  • 120-240.gif