امروز : یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
منتشر شده : مرداد ۲۲, ۱۳۹۸ | ۳:۵۷ ق.ظ ­ ­ کد خبر:60227 ­ ­

سعید پورصمیمی:

اجازه ندادند بزرگان سینما از فرصت‌های خود استفاده کنند/ وضعیت جامعه و سینمای ما شرم‌آور شده است

 

سعید پورصمیمی گفت: سینمای ایران دچار تغییرات زیادی شده است. دیگر برای پیشکسوتان و کسانی که در این عرصه زحمت کشیده‌اند اهمیتی قائل نمی‌شوند. البته انتظاری هم نیست، اما آثاری از گذشته باقی مانده که به جرات می‌توانم بگویم تکرارشدنی نیست؛ فیلم‌هایی که اعتبار و آبروی سینمای ایران شدند.


به گزارش سایت خبری مدآرا، درست است که سعید پورصمیمی یکی از پیشکسوتان حوزه ادبیات نمایشی محسوب می‌شود، اما آثاری در کارنامه بازیگری او دیده می‌شود که می‌توان با آنها نقبی به تاریخ سینمای ایران زد. همکاری او با واروژ کریم مسیحی، ناصر تقوایی، علی حاتمی و کیانوش عیاری بر کسی پوشیده نیست. او به مناسبت بزرگداشت واروژ کریم‌مسیحی، موضوعاتی را درباره فیلم «پرده آخر» در میان گذاشت که در ادامه می‌خوانید:

سعید پورصمیمی، بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون، درباره فیلم تحسین‌شده «پرده آخر» ساخته واروژ کریم مسیحی گفت: «سال ۱۳۶۹ پرده آخر اکران شد. فیلمی که روایتی عجیب و جالب از تاریخ داشت. آن سال نهمین دوره جشنواره ملی فیلم فجر برگزار می‌شد. به‌شخصه انتظار درخشش فیلم را نداشتم، اما این اثر در رشته‌های زیادی کاندیدای کسب سیمرغ بلورین شد و چندتایی هم کسب کرد.»

 

پورصمیمی ادامه داد: «سینمای ایران دچار تغییرات زیادی شده است. دیگر برای پیشکسوتان و کسانی که در این عرصه زحمت کشیده‌اند اهمیتی قائل نمی‌شوند. البته انتظاری هم نیست، اما آثاری از گذشته باقی مانده که به جرات می‌توانم بگویم تکرارشدنی نیست؛ فیلم‌هایی که اعتبار و آبروی سینمای ایران شدند. البته منظورم این نیست که اکنون فیلم‌های خوبی ساخته نمی‌شوند بلکه عقیده دارم آثار درخشان در سال‌های دور، بیش از اکنون در بدنه سینما دیده می‌شد.»

 

بازیگر فیلم «ناخدا خورشید» در پایان گفت: «از واروژ کریم‌مسیحی تقدیر به عمل آمد، اما سوال من این است که به معنای واقعی کلمه اجازه دادند هنرمندانی مثل واروژ کریم‌مسیحی یا بسیاری دیگر از دوستان ما به خوبی فعالیت کنند و به آن مقاصدی که در ذهن داشتند دست پیدا کنند؟ و سوالات بسیاری از این دست که جوابی برای آن وجود ندارد. اتفاقاتی در جامعه و سینما رخ می‌دهد که واقعاً شرم‌آور و ناراحت‌کننده است.»

/ اعتمادآنلاین

Download Nulled WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
download udemy paid course for free
download redmi firmware
Free Download WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=

1 بار پسنديده شده استبرچسب‌ها:, ,

آخرین اخبار

  • ezgif.com-gif-maker-1.gif
  • ezgif.com-gif-maker.gif
  • ezgif.com-gif-maker-2.gif
  • Webp.net-gifmaker-4.gif
  • 120-240.gif