امروز : جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸
منتشر شده : مرداد ۲۲, ۱۳۹۸ | ۴:۵۱ ق.ظ ­ ­ کد خبر:60250 ­ ­

«نگار قدس‌کنی» کیست؟ آیا با نازنین زاغری تبادل می شود؟!

سخنگوی دستگاه قضا در ادامه سخنانش با بیان اینکه وزارت خارجه ‎پیگیر این موضوع است، گفت: دادستانی کل کشور نیز از اقدامات وزارت خارجه حمایت می کند.


به گزارش گروه تحلیل خبر سایت خبری مدآرا، نگار قدس‌کنی، ۴۰ ساله و مقیم استرالیا، متهم است که با ایجاد یک شرکت صوری در مالزی به طور غیرقانونی فناوری‌های منحصر به‌ فرد ارتباطاتی را از شرکت‌هایی در مینه‌سوتا و ماساچوست خریداری کرده و به ایران انتقال داده است.

او سال ۲۰۱۵ در مینه‌سوتا متهم شناخته شده و دو سال بعد در استرالیا بازداشت شد.

آمریکا خواستار استرداد نگار قدس‌کنی شده بود.

صبح امروز غلامحسین اسماعیلی در نشست خبری خود با اشاره به موضوع بازداشت نگار قدس کنی و شایعات مطرح شده درباره تبادل او با نازنین زاغری به خبرنگاران گفت: مدعیان دروغین حقوق بشر افرادی را تحت تعقیب قرار می دهند که به دنبال ارائه خدمات بشردوستانه هستند. کسانی که به دنبال ارسال قطعات هواپیمای غیرنظامی به ایران که موضوعی انسانی است، تحت تعقیب قرار می گیرند به اتهام دور زدن تحریمها. یا کسی که اقلام اولیه داروها را به ایران ارسال می کند، تحت تعقیب قرار می گیرد. این اثبات کننده است که حقوق بشر تنها برای آمریکا یک ادعاست. جالب اینجاست کسانی که در کشورهای ثالث تحت تعقیب قرار می گیرند به آمریکا اعزام می شوند. حقوق بین الملل می گوید اگر اصل عمل جرم باشد-که خیلی از این اقدامات جرم نیست- باید در محل وقوع جرم یا دستگیری، باید متهم محاکمه شود. این که نه محل وقوع جرم، آمریکاست و نه متهم در آمریکا بازداشت شده، نشان می‌دهد اروپایی ها مطیع محض آمریکا هستند و عدم وجود اراده را در آنها به اثبات می‌رساند. ‎
سخنگوی دستگاه قضا در ادامه سخنانش با بیان اینکه وزارت خارجه ‎پیگیر این موضوع است، گفت: دادستانی کل کشور نیز از اقدامات وزارت خارجه حمایت می کند.

Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Premium WordPress Themes Free
udemy course download free
download huawei firmware
Free Download WordPress Themes
download udemy paid course for free

3 بار پسنديده شده استبرچسب‌ها:, , , ,

آخرین اخبار