امروز : یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸
منتشر شده : مرداد ۳۱, ۱۳۹۸ | ۹:۴۷ ق.ظ ­ ­ کد خبر:61205 ­ ­

مصحلی:دستگاه CAI آمریکا ۵۰۰ نفر از دانشجویان خود را به مراسم اربعین فرستاد

حجت‌الاسلام مصلحی با اشاره به اهیمت پذیرش ولایت از گذشته تا به امروز گفت: هر انسانی برای موفقیت در زندگی باید ولایت، قیامت و مرگ را همیشه در نظر داشته باشد تا بتواند به سمت هدف متعالی حرکت کند.


به گزارش سایت خبری مدآرا به نقل از اداره کل اوقاف وامورخیریه استان تهران، حجت الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی در مراسم جشن عید غدیر خم در امامزاده فضل‌علی(ع) ناران با اشاره به اینکه ولایت به دو دسته سلبی و ایجابی تقسیم می شود، اظهار کرد: هیچگاه نباید ولایت‌ مدار یهود و نصری بود و در مقابل باید ولایت خدا، رسول اکرم(ص)، اهل بیت(ع) و ولی فقیه را پذیرفت. امروز متاسفانه برخی دل به این دنیا بسته اند، این در حالی است که اگر کسی در مسئولیت‌های دینی قرار گرفت نباید به مادیات دل ببندد.

وزیر سابق اطلاعات ادامه داد: انسان باید خود را به جایی وصل کنند که ته ندارد و آن عالم قیامت است، اگر رئیس جمهور یا مدیر منزل خود هستید خود را به قیامت وصل کنید، این دنیا محدود به زمان است، وقتی می خواهید تصمیم بگیرید باید خود را آماده مرگ بدانید.

وزیر سابق اطلاعات تاکید کرد: هرکسی ولایت‌مدار باشد باید این سه اصل یعنی ولایت، قیامت و مرگ را رعایت کند، در طول تاریخ هم این موضوع بر همین منوال بوده است، امام حسین(ع) با ۷۲نفر در مقابل یک لشگر ایستاد و با رعایت این سه اصل در تاریخ ماندگار شد.

مصلحی یادآور شد : گاندی با وجود آنکه مسلمان نبود برای پیروزی هند و استقلال از انگلستان به الگوی خود یعنی امام حسین(ع) اشاره دارد و به همین منظور با وجود عده قلیل مسلمانان هند روز عاشورا کشور هندوستان تعطیل رسمی است زیرا این خواسته گاندی بود چون به الگو خود ایمان داشت.

وی با اشاره به عزمت امام حسین(ع) بعد از ۱۴۰۰ سال افزود: دستگاه CAI آمریکا ۵۰۰ نفر از دانشجویان خود را به مراسم اربعین فرستاد تا با مجموعه‌ای از سوالات از زائران اربعین هدف این راه‌پیمایی باشکوه را بدانند، این مجموعه گزارشات خود را به هیات حاکمه آمریکا ارسال کرده و اشاره داشته که این جمعیت بزرگترین تهدید برای آمریکا است.

وزیر سابق اطلاعات ادامه داد: شکوه و عزمت امام حسین(ع) بعد از ۱۴۰۰ سال همچنان تاثیر خود را دارد و هروز بر ادامه دهندگان مسیر این امام اضافه می‌شود. در حال حاضر در آمریکا بسیاری از ترجمه نهضت امام حسین(ع) کسب درآمد می‌کنند و این نشان می‌دهد امام حسین(ع) به مسیر خود ادامه می‌دهد چون هدف والایی را دنبال کرده است.

مصلحی بیان کرد: پذیرش ولایت اصلی است که نباید فراموش کرد، برخی در زمان رسول اکرم(ص) پیامبر را قبول داشته و به دعوت ایشان ایمان آوردند و حتی پشت سر رسول خدا نماز می‌خواندند اما برای امرار معاش چشم به یهود و نصری داشتند.

وی اضافه کرد: از زمانی که دفاع مقدس گذشت آمریکا هیچگاه نتوانست به ایران تجاوز کند زیرا ملت ایران با اعتقاد به ولایت روی پای خود ایستادند و از هیچ‌ چیز نمی ترسند، امنیت امروز ما نشان از آن دارد که نیروهای ما با پیروی از ولی‌فقیه هیچگاه عقب نمی‌نشینند و از هیچ چیز نمی‌ترسند و حزب‌الله را تشکیل داده و هیچگاه شکست نخواهند خورد.

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به شهادت شهید حججی به عنوان یک الگو ولایت‌پذیر گفت: شهید حججی ولایت‌مدار بود و وقتی اسیر دشمن شد با عزت روی پای خود ایستاد و به شهادت رسید اما نیروهای آمریکایی وقتی از سوی‌ نیروهای سپاه پاسداران ما دستگیر شدند از ترس خود را خراب کردند زیرا ایمان قوی نداشتند.

Download Best WordPress Themes Free Download
Download Premium WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
udemy course download free
download lenevo firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=

0 بار پسنديده شده استبرچسب‌ها:, , , ,
 • استان آذربایجان مرزی تشکیل می شود؟
 • علی عسگری رئیس ستاد اجرایی فرمان امام می شود؟
 • واکنش صریح رئیس شورای استفتائات دفتر رهبری به سخنان منتسب به آیت الله یزدی/ مگر کسی بخواهد مرجع شود باید از شما اجازه بگیرد؟/ مگر جامعه مدرسین اختیار مردم را دارد؟!
 • چرا جرثقیل اعدام قاتل امام جمعه کازرون پوشیده شده بود؟+ عکس
 • نامه نگاری آملی لاریجانی با رهبری تایید شد؟/ انتقاد تند آیت الله یزدی از آیت الله آملی لاریجانی: شما در قم بودنتان هم خیلی موثر نبود!
 • اعتراض به سخنرانی یک منصوب رهبری برای سخنرانی منصوب دیگر ایشان!/ برخی حکم رهبری را برای دوستان‌شان می‌پسندند، برای دیگران نه!
 • نیروهای جذب شده در دوارن “میعاد صالحی” توسط نعمت الله ایزدی برکنار شدند/ ماجرای استخدام غیرقانونی ۳۵ نفر توسط “مشاور صالحی” در شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا چه بود؟
 • بازداشت “محمدعلی پورمختار” نماینده همدان صحت ندارد
 • سخنان تأمل برانگیز آیت الله علوی بروجردی: ما روحانیون با مردم چه کردیم که وضعیت این گونه شده است؟!/ آیا ما نسبت به این جوان‌های مردم که گروه گروه دارند از دین خارج می‌شوند مسئولیت نداریم؟!
 • “عصر جدید سیما یا استثنا؟”
 • آخرین اخبار