امروز : یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸
منتشر شده : شهریور ۱۶, ۱۳۹۸ | ۶:۱۰ ق.ظ ­ ­ کد خبر:62917 ­ ­

محمدرضا تابش، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

سرعت رشد تورم کاهش یافته است نه میزان آن/ نرخ تورم ۶ماهه دوم سال قابل پیش‌بینی نیست

محمدرضا تابش، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، گفت: کاهش رشد تورم به این معنا نیست که مردم دیگر از نظر اقتصادی تحت فشار نیستند، بلکه بدان معناست که سرعت رشد آن کنترل شده است.


به گزارش سایت خبری مدآرا؛ محمدرضا تابش، عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت: گزارش مرکز آمار مبنی بر کاهش رشد تورم در کشور است و این حرف با کاهش میزان تورم فرق دارد.

 

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: کاهش رشد تورم به این معنا نیست که مردم تحت فشار نیستند، بلکه بدان معناست که تورم مثلاً  ۴۵، ۴۶ درصد بوده و حالا به ۴۲ درصد رسیده، اما همچنان بالای ۴۰ درصد است و این اصلاً رقم پایینی نیست.

 

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: تورم ماه به ماه از سه و نیم درصد در اول اردیبهشت سال جاری به ۳٫۲ درصد در آخر تیرماه رسیده که البته در این چند ماه روند کاهشی داشته است. البته این به معنای کاهش تورم نیست بلکه به منزله کاهش سرعت تورم است.

 

او همچنین گفت: رشد نقدینگی میزان تورم را تعیین می‌کند و تا زمانی که رشد نقدینگی کنترل نشود، کنترل تورم به صورت پایدار امکان‌پذیر نیست.

 

تابش در پاسخ به اینکه «اگر شرایط به همین منوال پیش رود، وضعیت تورم در ۶ماهه دوم سال به چه صورت خواهد بود» گفت: قطعاً ریشه تورم فقط در موضوعات اقتصادی نیست که بتوان آن را پیش‌بینی و محاسبه کرد، بلکه به شدت به موضوعات سیاسی پیوند خورده است.

 

او اضافه کرد: اگر شرایط سیاست خارجی ما تغییر کند و به نحوی پیش برود که بتوانیم از ظرفیت صادرات نفت استفاده کنیم و این وضعیت را سروسامان دهیم، طبیعی است که کشور درآمد بیشتری به دست می‌آورد و تورم و نقدینگی مهار می‌شود.

 

نایب‌رئیس فراکسیون امید مجلس در پایان گفت: اگر موفق نشویم این کار را انجام دهیم، ممکن است شرایط حتی بدتر از وضعیت فعلی شود. پس باید در عرصه داخلی و خارجی به نحوی عمل کنیم که شرایط اقتصادی بیش از این به هم نریزد./ اعتمادانلاین

 

Download Premium WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
udemy course download free
download redmi firmware
Free Download WordPress Themes
lynda course free download

0 بار پسنديده شده استبرچسب‌ها:, ,
 • استان آذربایجان مرزی تشکیل می شود؟
 • علی عسگری رئیس ستاد اجرایی فرمان امام می شود؟
 • واکنش صریح رئیس شورای استفتائات دفتر رهبری به سخنان منتسب به آیت الله یزدی/ مگر کسی بخواهد مرجع شود باید از شما اجازه بگیرد؟/ مگر جامعه مدرسین اختیار مردم را دارد؟!
 • چرا جرثقیل اعدام قاتل امام جمعه کازرون پوشیده شده بود؟+ عکس
 • نامه نگاری آملی لاریجانی با رهبری تایید شد؟/ انتقاد تند آیت الله یزدی از آیت الله آملی لاریجانی: شما در قم بودنتان هم خیلی موثر نبود!
 • اعتراض به سخنرانی یک منصوب رهبری برای سخنرانی منصوب دیگر ایشان!/ برخی حکم رهبری را برای دوستان‌شان می‌پسندند، برای دیگران نه!
 • نیروهای جذب شده در دوارن “میعاد صالحی” توسط نعمت الله ایزدی برکنار شدند/ ماجرای استخدام غیرقانونی ۳۵ نفر توسط “مشاور صالحی” در شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا چه بود؟
 • بازداشت “محمدعلی پورمختار” نماینده همدان صحت ندارد
 • سخنان تأمل برانگیز آیت الله علوی بروجردی: ما روحانیون با مردم چه کردیم که وضعیت این گونه شده است؟!/ آیا ما نسبت به این جوان‌های مردم که گروه گروه دارند از دین خارج می‌شوند مسئولیت نداریم؟!
 • “عصر جدید سیما یا استثنا؟”
 • آخرین اخبار