امروز : دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
منتشر شده : شهریور ۱۷, ۱۳۹۸ | ۵:۳۰ ق.ظ ­ ­ کد خبر:63003 ­ ­

پیاده‌رو‌های تهران توسط برخی مردم و مغازه‌داران اجاره داده می‌شود/ هر موزاییک شبی ۱۰‌هزار تومن

ماجرای پیاده‌روهای شهر حالا پیچیده‌تر از قبل شده است. پیش از این ساماندهی دستفروشان بحث و نگرانی‌های بسیاری را برای این قشر به وجود آورده بود و حالا معلوم شده این افراد مجبورند برای کار در خیابان هم به افرادی که هنوز مشخص نیست چه کسانی هستند، اجاره پرداخت کنند. باشگاه خبرنگاران در خبری در این مورد می‌گوید یک دوربین مخفی ضبط کرده که پیاده‌رو‌های تهران توسط عده‌ای اجاره داده می‌شود. هر موزاییک شبی ۱۰‌هزار تومان و ماهی حدود ۲ تا ۳‌میلیون تومان.


به گزارش سایت خبری مدآرا؛ ماجرای کرایه پیاده‌روهای شهر را اما نخستین بار صداوسیما مطرح کرد و در گزارشی اعلام شد که پیاده‌روهای اطراف میدان ولیعصر تهران توسط برخی افراد و تعدادی از مغازه‌داران اجاره داده می‌شوند. پس از آن و در روز گذشته با سردار بیات، فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران مصاحبه شد.
مصاحبه‌ای که بیات در آن گفت پایان‌ سال طرح ساماندهی دستفروشان را در دستور کار قرار دادند که محدوده چهارراه ولیعصر تا میدان را شامل می‌شد و در ‌سال‌جاری هم این طرح را ادامه دادند: «ما بنا بر برخورد با دستفروشان نداریم.
بحث ساماندهی است. به این عنوان که دستفروشان واقعی و غیرواقعی را شناسایی کردیم و معابرفروشان که سودجو هستند و معابر را اجاره می‌دهند را هم طی کاری اطلاعاتی مورد شناسایی قرار دادیم.»
بیات می‌گوید شناسایی لیدرهای فروشنده معابر هنوز ادامه دارد و پلیس می‌خواهد چنانچه مردم می‌دانند چه کسانی این کار را انجام می‌دهند هم به آنها اطلاع دهند: «در این میان از کسبه و مغازه‌داران گلایه داریم، چراکه ۶۰ تا ۷۰‌درصد این اجاره‌ها با هماهنگی و حمایت مغازه‌داران انجام می‌گیرد، بنابراین اینها هم باید همراهی کنند و چنانچه آنها خودشان هماهنگی کنند، خوب است، در غیر این صورت با آنها برخورد خواهد شد.»
او می‌گوید این کار، هم درخواست شورای شهر است و هم شهردار و همین‌طور حساسیت فرمانده ناجا برای رسیدگی به این وضع زیاد است.
پیش از این و در‌ سال ۹۴ هم خبرهایی وجود داشت مبنی بر فروش پیاده‌رو به وسیله شهرداری. در آن زمان خبرهایی بود که می‌گفتند پیاده‌فروشی توسط شهرداری بحث تازه‌ای نیست، چراکه بر همه عیان گشته بسیاری از دستفروشانی که در خیابان‌ها و پیاده‌روها بساط کرده‌اند و حسابی بازار گرمی می‌کنند و حسابی هم فروش دارند، کف پیاده‌رو را از شهرداری اجاره کرده‌اند.
رحمت‌اله حافظی ، عضو شورای شهر در آن زمان نیز با تایید تخلف‌بودن پیاده‌روفروشی توسط شهرداری تاکید کرده بود که اگر شهرداری در مواردی اقدام به پیاده‌روفروشی کند، رسانه‌ها و مردم باید به ما گزارش دهند، تا پیگیری کنیم: «این کار کاملا خلاف قانون است، زیرا پیاده‌رو محلی عمومی است، مگر آن‌که فضاهای مناسبی برای این کار خارج از پیاده‌رو تعبیه شود، در غیر این صورت فضای عمومی در اختیار عامه مردم است و شهرداری حق واگذاری آن را ندارد.»
حالا بعد از گذشت چهار‌ سال از آن صحبت‌ها باز هم بحث فروش پیاده‌رو مطرح است و مشخص نیست درحال حاضر حضور شهرداری در این زمینه به چه شکل است. آیا این سازمان هم در کرایه این محل‌های عمومی دست دارد یا خیر. نکته‌ای که آن هم باید مورد بررسی دقیق قرار گیرد.

Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
online free course
download xiomi firmware
Free Download WordPress Themes
lynda course free download

0 بار پسنديده شده استبرچسب‌ها:,
 • واکنش نماینده ماهشهر به خبر سرکوب اعتراض ها در شهرک شهید چمران این شهر
 • مدیر عامل شرکت آپاداناسرام یک روز بعد از معارفه برکنار شد/نماینده بویین زهرا: این صالحی آن “صالحی” نبود که گفتم!
 • اولین واکنش یکی از ۶ نماینده‌ای که وزارت صنعت اقدام به اخذ ویزا برای آنها کرده بود: ویزا نبود بلکه دعوت نامه بود/ از سفر خبری نداشتم/ مگر بیکار هستم یک ماه به سفر بروم/ دکترای مهندسی شیمی از کانادا دارم
 • رحمانی فساد در وزارتخانه “صمت” را تکذیب کرد واعظی گفت پیگیری میکنیم!
 • “رخشان بنی اعتماد” عزادار شد
 • جزئیات مراسم تدفین مادر رخشان بنی اعتماد
 • واکنش تند فاضل میبدی به اظهارات کارشناس مذهبی صداوسیما/ این فرد “سخنگوی داعش” در صداوسیما بود/ چرا آیاتی که در قرآن راجب مردم، فقرا، ترحم به انسان ها است را نمی بینید؟/ قرآن به مخالفین حق اعتراض داده است/ اگر فرد معترضی پمپ بنزین را آتش زده؛ این افراد دین را به آتش کشیده اند
 • روایت «لیلا واثقی» فرماندار قلعه حسن خان از یک تسخیر نیم ساعته/ آمدند، غارت کردند و آتش زدند
 • پرویز کردوانی: در تهران، بین اتوبان همت و حکیم ۲ گسل خیلی خطرناک وجود دارد
 • بررسی پرونده «محمد مساعد» در دادسرای جرایم اینترنتی
 • آخرین اخبار