امروز : پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
منتشر شده : شهریور ۲۳, ۱۳۹۸ | ۲:۳۹ ق.ظ ­ ­ کد خبر:79481 ­ ­

هادی غفاری: خالی شدن مساجد تقصیر تندروهاست/ این ذهنیت وجود دارد که سیستم طرف یک گروه مشخص را می‌گیرد

هادی‌ غفاری، عضو شورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام، گفت‌: در شرایط فعلی مساجد و بعضی از تریبون‌ها در انحصار یک جناح مشخص است.


به گزارش سایت خبری مدآرا، هادی‌ غفاری گفت‌: در شرایط فعلی مساجد و بعضی از تریبون‌ها در انحصار یک جناح مشخص است تا این ذهنیت پدید آید که سیستم طرف یک گروه مشخص را می‌گیرد.

این عضو شورای مرکزی مجمع «نیروهای خط امام» با اشاره به سیاسی‌کاری برخی از روحانیون گفت: اتفاق بد این است که برخی به خودشان اجازه می‌دهند هر آنچه را که از ذهن‌شان می‌گذرد به زبان بیاورند که باید گفت این اصلاً زیبنده کشوری اسلامی نیست. این اشخاصی که به خودشان اجازه می‌دهند از یک تریبون مقدس برای خراب کردن دیگری استفاده کنند، پشت‌شان به برخی از نهادهای قدرت گرم است و دنبال پول و قدرت و… هستند.

هادی غفاری در گفت‌و‌گو با اعتمادآنلاین توضیح داد: این‌گونه رفتارها که آشکارا اخلاق را ندید می‌گیرند و به راحتی توهین می‌کنند و تهمت می‌زنند باعث می‌شود مردم به دین بی‌باور شوند که در چنین شرایطی اخلاق اسلامی و انسانی در جامعه روز‌به‌روز کمرنگ‌تر می‌شود که غیر از این هم توقع نمی‌رود. وقتی مردم می‌بینند روحانیون هر حرفی را می‌زنند، معلوم است باورشان از دین و نگاه‌شان به دین تغییر می‌کند. چرا که روحانیت باید الگوی مردم باشد و راه و راهکار را نشان بدهد نه اینکه خودش سردمدار توهین و تهمت باشد و هرچه دلش می‌خواهد در منبر مساجد به زبان بیاورد.

رئیس موسسهه الهادی همچنین ادامه داد: به خاطر همین حرف‌هاست که مسجدها روزبه‌روز خلوت‌تر می‌شوند و مردم برای رفتن به مسجد رغبت‌شان کم شده است. وقتی کسی بالای منبر حرف سیاسی می‌زند و درصدد تصفیه‌حساب برمی‌آید، طبیعی است که گروهی به این طرف و گروهی به‌‌ آن طرف بی‌باور می‌شوند و این بی‌باوری به کل جامعه تسری پیدا می‌کند.

هادی‌ غفاری در پایان صحبت‌هایش گفت: در شرایط فعلی مساجد و بعضی از تریبون‌ها در انحصار یک جناح مشخص است تا این ذهنیت پدید بیاید که سیستم طرف یک گروه مشخص را می‌گیرد. چنین ذهنیتی خسارت‌های زیادی به جامعه تحمیل می‌کند.

Premium WordPress Themes Download
Free Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
udemy paid course free download
download huawei firmware
Premium WordPress Themes Download
lynda course free download

0 بار پسنديده شده استبرچسب‌ها:, ,
 • روند عجیب تایید صلاحیت آقای “سرپرست” برای مدیر عاملی یک هلدینگ دولتی توسط سازمان بورس/ “اسکندری” چگونه بدون مصوبه هیات مدیره “آتیه صبا” صلاحیت حرفه‌ای برای مدیر عاملی گرفت؟
 • تصاویر خروج قطار زاهدان-تهران از ریل
 • نتانیاهو تلویحا شکست در انتخابات را پذیرفت
 • حاشیه‌های بی پایان صندوق بازنشستگی کشوری/ تعدیل غیرقانونی نیروی انسانی در شرکت سرمایه‌گذاری آتیه صبا
 • خطیر به من میگفت: “خوب دهن رحمتی را سرویس کردی”/ این آقا تا پارسال مدام درباره رحمتی به من بد می‌گفت
 • بازداشت” بیژن قاسم زاده” بازپرس سابق دادسرای کارکنان دولت تایید شد/ غلامحسین اسماعیلی: در پرونده اکبر طبری ۱۷ نفر بازداشت شده اند
 • نظر علامه جعفری درباره “مولوی” چه بود؟!
 • واقعاً باعث تأسف است که با کارگر دغدغه‌مند برخورد می‌شود/ مطالبه کارگران به‌هیچ‌وجه سیاسی و امنیتی نیست/ مهم‌ترین دغدغه کارگران، مالکیت هپکو است
 • حذف ابومهدی المهندس از ساختار جدید الحشد صحت ندارد
 • فاجعه یارانه انرژی
 • آخرین اخبار