امروز : دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
منتشر شده : شهریور ۲۸, ۱۳۹۸ | ۵:۵۱ ق.ظ ­ ­ کد خبر:80195 ­ ­

روند عجیب تایید صلاحیت آقای “سرپرست” برای مدیر عاملی یک هلدینگ دولتی توسط سازمان بورس/ “اسکندری” چگونه بدون مصوبه هیات مدیره “آتیه صبا” صلاحیت حرفه‌ای برای مدیر عاملی گرفت؟

با وجود دو ابلاغیه جداگانه در صندوق بازنشستگی کشوری مبنی بر ممنوعیت جابجایی و انتصاب در زیر مجموعه ها خبر می رسد که محمد اسکندری در تلاش است تا سرپرستی خود را در آتیه صبا به مدیر عاملی تبدیل کند.


به گزارش سایت خبری مدآرا،  چند روز پیش بود که در خبری اعلام شد بعد از جابجایی های اخیر در صندوق بازنشسستگی کشوری برخی هرج و مرج ها و نا هماهنگی ها در زیر مجموعه های این صندوق  از جمله هلدینگ “آتیه صبا” باعث به خطر افتادن منافع بازنشستگان شده است.

در خبر مذکور اشاره شد که سرپرست جدید صندوق، ابلاغیه ای را به ذیر مجموعه ها داده که بر اساس آن کلیه انتصابات باید به تایید کمیته مربوطه برسد.

همچنین معاون سرمایه گذاری و امور اقتصادی نیز در بخشنامه ای خطاب به محمد اسکندری سرپرست شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا اعلام کرد که از هرگونه جابجایی مدیران، انتصاب و استخدام تا اطلاع ثانوی اکیدا خود داری شود.

 

 

*تخلف جدید در هلدینگ آتیه صبا

با وجود دو ابلاغیه جداگانه در صندوق بازنشستگی کشوری مبنی بر ممنوعیت جابجایی و انتصاب در زیر مجموعه ها خبر می رسد که محمد اسکندری در تلاش است تا سرپرستی خود را در آتیه صبا به مدیر عاملی تبدیل کند.

 

محمد اسکندری که براساس صورتجلسه مورخ ۹۸/۲/۱۷ هیات مدیره هلدینگ آتیه صبا صرفا به عنوان سرپرست و بدون تفویض اختیار انتخاب شده بود، بدون صورتجلسه هیات مدیره به عنوان مدیرعامل آن شرکت صلاحیت حرفه‌ای از سازمان بورس گرفت.

تاییدیه سازمان بورس برای محمد اسکندری در حالی است که طبق بخشنامه داخلی صندوق بازنشستگی هر گونه جابجایی و انتصاب در زیر مجموعه ها باید از طریق کمیته انتصابات صورت بگیرد.

حالا معلوم نیست که صلاحیت اسکندری برای تصدی مدیر عاملی چگونه بدون مصوبه هیئت مدیره، توسط سازمان بورس مورد رسیدگی قرار گرفته است؟

شاید دلیل این باشد که اسکندری می خواهد به نوعی مسئولان صندوق را در عمل انجام شده قرار دهد تا در سایه عدم وجود ثبات مدیریتی و در حالی که صندوق با سرپرست اداره می شود این طور وانمود کند که تمام مراحل برای مدیر عاملی وی صورت پذیرفته است.

به نظر می رسد که در این خصوص تخلفی آشکار که مغایر با قوانین صریح بورس و قانون تجارت است روی داده که باید از طریق سازمان‌های نظارتی و دستگاه قضایی پیگیری شود چرا که معلوم نیست سازمان بورس بر اساس چه چیزی اقدام به بررسی صلاحیت کرده است.

منبع: راه دانا

Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download mobile firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
online free course

0 بار پسنديده شده استبرچسب‌ها:
 • واکنش نماینده ماهشهر به خبر سرکوب اعتراض ها در شهرک شهید چمران این شهر
 • مدیر عامل شرکت آپاداناسرام یک روز بعد از معارفه برکنار شد/نماینده بویین زهرا: این صالحی آن “صالحی” نبود که گفتم!
 • اولین واکنش یکی از ۶ نماینده‌ای که وزارت صنعت اقدام به اخذ ویزا برای آنها کرده بود: ویزا نبود بلکه دعوت نامه بود/ از سفر خبری نداشتم/ مگر بیکار هستم یک ماه به سفر بروم/ دکترای مهندسی شیمی از کانادا دارم
 • رحمانی فساد در وزارتخانه “صمت” را تکذیب کرد واعظی گفت پیگیری میکنیم!
 • “رخشان بنی اعتماد” عزادار شد
 • جزئیات مراسم تدفین مادر رخشان بنی اعتماد
 • واکنش تند فاضل میبدی به اظهارات کارشناس مذهبی صداوسیما/ این فرد “سخنگوی داعش” در صداوسیما بود/ چرا آیاتی که در قرآن راجب مردم، فقرا، ترحم به انسان ها است را نمی بینید؟/ قرآن به مخالفین حق اعتراض داده است/ اگر فرد معترضی پمپ بنزین را آتش زده؛ این افراد دین را به آتش کشیده اند
 • روایت «لیلا واثقی» فرماندار قلعه حسن خان از یک تسخیر نیم ساعته/ آمدند، غارت کردند و آتش زدند
 • پرویز کردوانی: در تهران، بین اتوبان همت و حکیم ۲ گسل خیلی خطرناک وجود دارد
 • بررسی پرونده «محمد مساعد» در دادسرای جرایم اینترنتی
 • آخرین اخبار