امروز : پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
منتشر شده : مهر ۱۵, ۱۳۹۸ | ۵:۵۶ ق.ظ ­ ­ کد خبر:82396 ­ ­

غلامحسین پیروانی:

از فوتبالی که تیم‌های پایه‌اش دست مربیان قمارباز است، چه انتظاری دارید؟ / تیم امید المپیکی نمی شود

سرمربی پیشین تیم فوتبال امید ایران اعتقاد دارد احتمال صعود این تیم به المپیک ۲۰۲۰ توکیو کم است.


به گزارش سایت خبری مدآرا،  غلامحسین پیروانی درخصوص کناره‌گیری فرهاد مجیدی از هدایت تیم فوتبال امید ایران گفت: نمی‌دانم او خودش استعفا کرده یا استعفایش دادند! اگر استعفا کرده، کار زیبایی انجام داده است. وقتی برخی باشگاه‌های ما تیم‌های پایه خود را به دست مربیان قمارباز می‌دهند که پیچ می‌اندازند و تیمشان را مربیگری می‌کنند، انتظار چه نتیجه‌ای در تیم‌های ملی پایه دارید؟

وی تصریح کرد: باشگاه به مربی می‌گوید خودت از بازیکنان پول بگیر و تیم را اداره کن. با این حال توقع دارید تیم امید خوبی داشته باشیم؟ اگر یک نفر بهترین بازیکن ایران باشد اما اگر پولی به هیچ کدام از مربیان پرداخت نکند، در هیچ تیمی جایی نخواهد داشت. متأسفانه کسی هم با این موضوع برخورد نمی‌کند. وقتی بذری نمی‌کاریم، انتظار داریم چه چیزی درو کنیم؟ امیدوارم استیلی موفق باشد، اما احتمالاً او هم به بن‌بست می‌خورد.

پیروانی با انتقاد از سرمربی پیشین تیم ملی کشورمان اظهار داشت: کی‌روش دو بار تیم ملی را از جام ملت‌های آسیا حذف کرد. چه کسی جرأت انتقاد از او را داشت؟ به راحتی سرِ یک مربی ایرانی را می‌بُرند و نمی‌گذارند دست و پا بزند. آیا کسی از وینگادا که ایران را در بازی‌های آسیایی قعرنشین کرد، انتقاد کرد؟ تیم امید در زمان ما به کره جنوبی و ژاپن، تیم‌های سوم و چهارم المپیک باخت و تیم‌هایی چون عراق، ازبکستان و بحرین را با ۴-۳ گل شکست داد. مگر کم از ما انتقاد شد؟

سرمربی پیشین تیم امید ایران ادامه داد: می‌گویند «اینجاست آنجایی که برگشتن ندارد/ کس ایمنی از ظلم اهریمن ندارد». تنها کسی که جلوی کی‌روش ایستاد، فردی جگردار و «مَشتی» مانند مایلی‌کهن بود. وقتی از او پرسیدند چرا تیم امید حذف شد، گفت مگر کی‌روش نتیجه گرفته بود که ما نتیجه بگیریم. ایران از دو جام ملت‌های آسیا حذف شد، اما همه می‌گفتند تیم استیل خوبی دارد و خوب راه می‌رود! کی‌روش پهلوان‌کُش خوبی بود که همه از او تعریف می‌کردند. وقتی رحمتی را کشت، همه گفتند کار خوبی کردی!

پیروانی در پاسخ به این پرسش که آیا امیدهای ایران با استیلی می‌توانند طلسم صعود به المپیک را بشکنند یا خیر، خاطرنشان کرد: امیدوارم تیم امید به المپیک صعود کند، اما فکر نمی‌کنم این اتفاق رخ دهد. ما برای کسی بد نمی‌خواهیم، اما وقتی بذری نکاشته‌ایم، نباید انتظار درو کردن محصول خوبی داشته باشیم. مجیدی کم برای فوتبال ایران زحمت نکشید و بازیکنی بااخلاق و محبوب بود. همانطور که امثال جعفر کاشانی و همایون بهزادی فوت کردند، ما هم مرگ را خواهیم دید، اما آن را باور نداریم. «اجل کاری به سیم و زر ندارد/ خدا بهتر ز پیغمبر ندارد». پهلوان‌کش نباشیم. پدر همه را درمی‌آورند و عیب‌های خود را می‌پوشانند. با علی دایی که اسطوره فوتبال ایران بود، آن رفتار را انجام دادند. همه اینها پهلوان‌کشی است./ تسنیم

Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
online free course
download huawei firmware
Download WordPress Themes Free
online free course

0 بار پسنديده شده استبرچسب‌ها:, ,
 • روند عجیب تایید صلاحیت آقای “سرپرست” برای مدیر عاملی یک هلدینگ دولتی توسط سازمان بورس/ “اسکندری” چگونه بدون مصوبه هیات مدیره “آتیه صبا” صلاحیت حرفه‌ای برای مدیر عاملی گرفت؟
 • تصاویر خروج قطار زاهدان-تهران از ریل
 • نتانیاهو تلویحا شکست در انتخابات را پذیرفت
 • حاشیه‌های بی پایان صندوق بازنشستگی کشوری/ تعدیل غیرقانونی نیروی انسانی در شرکت سرمایه‌گذاری آتیه صبا
 • خطیر به من میگفت: “خوب دهن رحمتی را سرویس کردی”/ این آقا تا پارسال مدام درباره رحمتی به من بد می‌گفت
 • بازداشت” بیژن قاسم زاده” بازپرس سابق دادسرای کارکنان دولت تایید شد/ غلامحسین اسماعیلی: در پرونده اکبر طبری ۱۷ نفر بازداشت شده اند
 • نظر علامه جعفری درباره “مولوی” چه بود؟!
 • واقعاً باعث تأسف است که با کارگر دغدغه‌مند برخورد می‌شود/ مطالبه کارگران به‌هیچ‌وجه سیاسی و امنیتی نیست/ مهم‌ترین دغدغه کارگران، مالکیت هپکو است
 • حذف ابومهدی المهندس از ساختار جدید الحشد صحت ندارد
 • فاجعه یارانه انرژی
 • آخرین اخبار