امروز : سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸
منتشر شده : مهر ۲۸, ۱۳۹۸ | ۷:۲۴ ق.ظ ­ ­ کد خبر:84041 ­ ­

حسین فریدون چگونه ۲۰۰ امتیاز گرفت و به مرخصی آمد؟!

در بند ج این ماده به کسب حداقل ۲۰۰ امتیاز -با ذکر ۲۹ معیار- برای هر نوبت مرخصی اشاره شده که البته این امتیاز در دستورالعمل صادره از طرف رییس قوه قضاییه در ۷.۴.۹۱ به ۱۰۰ امتیاز کاهش یافته است.


به گزارش گروه تحلیل خبر سایت خبری مدآرا، پس از انتشار خبر مرخصی “حسین فریدون” آنهم بلافاصله پس از ورود به زندان اوین، این موضوع دستمایه طنز کاربران در شبکه های اجتماعی قرار گرفت. به طوریکه برخی افراد با نام بردن اسامی که هم اکنون در حال سپری کردن حبس خودشان هستند نوشتند که چگونه برخی زندانی ها با اینکه مدت هاست در زندان هستند به آنها مرخصی تعلق نمی گیرد اما برادر رییس جمهور و برخی دیگر بلافاصله پس از ورود به زندان مشمول مرخصی تشویقی(!) می شوند.

همچنین برخی دیگر از کاربران در شبکه اجتماعی توییتر با اشاره به مرخصی طولانی بقایی و رحیم مشایی نوشتند که به نظر می رسد این افراد سابق بر این مسئول؛ کماکان مسئولیت دارند که حرفشان در رو دارد.

گفتن است که در ماده ۲۱۴ از این آیین نامه درباره موضوع شرایط اعطای مرخصی به زندانیان گفته شده محکومین به حبس تا ۱۵ سال باید حداقل ‌یک ‌ششم‌ از مدت حبس و محکومین بیش از ۱۵ سال و حبس ابد حداقل سه سال از مدت محکومیت خود را سپری کرده باشندو همچنین محکومینی که دارای سابقه محکومیت در جرائم عمدی باشند، به ازای هر سابقه محکومیت یک ماه به نصاب مذکور اضافه می‌شود.

‌علاوه بر این محکومینی که به لحاظ عدم پرداخت جزای نقدی یا عدم تأدیه محکومیت مالی (موضوع مادتین ۱ و ۲ قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی) و یا هر دو در زندان بسر می‌برند، در صورتی که حداقل یک ماه بابت محکومیت مذکور تحمل حبس نموده باشند دارای شرایط اعطای مرخصی هستند.

در بند ج این ماده به کسب حداقل ۲۰۰ امتیاز -با ذکر ۲۹ معیار- برای هر نوبت مرخصی اشاره شده که البته این امتیاز در دستورالعمل صادره از طرف رییس قوه قضاییه در ۷.۴.۹۱ به ۱۰۰ امتیاز کاهش یافته است.

 

 

 

بیشتر بخوانید:

حسین فریدون نرفته از زندن اوین بیرون رفت!

Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download mobile firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
free online course

0 بار پسنديده شده استبرچسب‌ها:, ,
 • پخش جزئیاتی از مسائل مربوط به "روح‌الله زم" در آینده ای نزدیک
 • ابراهیم اصغرزاده: از اشغال سفارت آمریکا پشیمانم
 • علی یونسی عزادار شد/ رسانه های روسی: دختر سفیر ایران در روسیه به دلیل افسردگی خوکشی کرد
 • علیرضا میرنیا کیست و چه مسئولیتی در ” آتیه صبا “دارد؟
 • تصاویر تشییع پیکر اعظم طالقانی ۲
 • رحمانی فساد در وزارتخانه “صمت” را تکذیب کرد واعظی گفت پیگیری میکنیم!
 • اولین واکنش یکی از ۶ نماینده‌ای که وزارت صنعت اقدام به اخذ ویزا برای آنها کرده بود: ویزا نبود بلکه دعوت نامه بود/ از سفر خبری نداشتم/ مگر بیکار هستم یک ماه به سفر بروم/ دکترای مهندسی شیمی از کانادا دارم
 • یکی از اطرافیان احمدی‌نژاد به دلیل خروج ۲۲ میلیارد دلار از کشور محاکمه شد، اما موضوع رسانه ای نشد/ اظهارات جهانگیری درست است/ اسناد خروج ۲۲ میلیارد دلار ارز از کشور موجود است
 • حضور فرمانده کل قوا در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش
 • با ۹.۵میلیون، وام ۱۲۰ میلیونی بگیرید
 • آخرین اخبار