امروز : یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸
منتشر شده : آبان ۲۶, ۱۳۹۸ | ۳:۵۹ ق.ظ ­ ­ کد خبر:87799 ­ ­

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی:همه هم از برجام خارج شوند ما نباید خارج شویم / به صلاح منافع ملی کشور نیست که در مورد خروج از برجام صحبت کنیم/ خروج از NPT به‌ هیچ‌ عنوان مطرح نیست

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی گفت: فکر نمی‌کنم ایران از برجام خارج شود. سیاست منطقی جمهوری اسلامی ایران کاهش تعهدات برجامی است. چرا باید بگوییم از برجام خارج می‌شویم؟ ما می‌توانیم بگوییم به تعهدات‌مان عمل نمی‌کنیم، اما با خروج از برجام بهانه به دست طرف مقابل‌مان نمی‌دهیم.


به گزارش سایت خبری مدآرا، حسین نقوی‌حسینی، نماینده ورامین و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، در گفت‌وگو با خبرنگار اعتمادآنلاین، در مورد احتمال خروج ایران از NPT و برجام گفت: خروج از NPT به‌ اشتباه مطرح شد و آقای بعیدی‌نژاد این مورد را اصلاح کردند. ما نیازی به خروج از NPT نداریم چون هیچ فعالیت هسته‌ای را بدون نظارت آژانس نمی‌خواهیم انجام دهیم.

او ادامه داد: بنابراین خروج از NPT به‌ هیچ‌ عنوان مطرح نیست. اگر ایران به دنبال کاهش تعهدات نظارتی برجام باشد، می‌تواند اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را لغو کند.

این نماینده مجلس همچنین به اظهارنظرهایی مبنی بر خروج احتمالی ایران از برجام اشاره کرد: من به‌ عنوان تحلیلگری که با برجام مشکل داشت و مخالف بود، می‌گویم به صلاح منافع ملی کشور نیست که در مورد خروج از برجام صحبت کنیم. بلکه کاهش تعهدات برجامی مسیر منطقی و بهتری است. ما چوب خوردیم و وارد برجام شدیم، نباید پیاز بخوریم و از آن خارج شویم.

نقوی حسینی گفت: اگر همه طرف‌های امضاکننده برجام هم از این پیمان خارج شوند، ما نباید خارج شویم، اما باید تعهدات برجامی را کاهش دهیم.

 

ایران ذیل فصل هفت منشور سازمان ملل است؟

او در پاسخ اینکه «آیا خروج از برجام منجر به‌ قرار گرفتن ایران ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد نمی‌شود» توضیح داد: معتقد نیستم که برجام ما را از ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد خارج کرده است. اگر ما پیش‌ از این تحت فصل هفتم بودیم الان هم هستیم. اگر قبل از آن نبودیم الان هم نیستیم. در این خصوص اختلاف‌ نظر وجود دارد. عده‌ای می‌گویند ما قبلاً ذیل فصل هفتم بودیم و برجام باعث خروج ما شده است. اما من این موضوع را قبول ندارم، چون در برجام صراحتاً آمده که مطابق بند هفت منشور سازمان ملل متحد اقداماتی را انجام دهد. بنابراین ما تحت فصل هفتم این اقدامات را صورت می‌دهیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درباره سرنوشت برجام گفت: فکر نمی‌کنم ایران از برجام خارج شود. سیاست منطقی جمهوری اسلامی ایران کاهش تعهدات برجامی است. چرا باید بگوییم از برجام خارج می‌شویم؟ ما می‌توانیم بگوییم به تعهدات‌مان عمل نمی‌کنیم، اما با خروج از برجام بهانه به دست طرف مقابل‌مان نمی‌دهیم.

Download Best WordPress Themes Free Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Nulled WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download micromax firmware
Premium WordPress Themes Download
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=

0 بار پسنديده شده استبرچسب‌ها:, , , ,
 • واکنش نماینده ماهشهر به خبر سرکوب اعتراض ها در شهرک شهید چمران این شهر
 • مدیر عامل شرکت آپاداناسرام یک روز بعد از معارفه برکنار شد/نماینده بویین زهرا: این صالحی آن “صالحی” نبود که گفتم!
 • اولین واکنش یکی از ۶ نماینده‌ای که وزارت صنعت اقدام به اخذ ویزا برای آنها کرده بود: ویزا نبود بلکه دعوت نامه بود/ از سفر خبری نداشتم/ مگر بیکار هستم یک ماه به سفر بروم/ دکترای مهندسی شیمی از کانادا دارم
 • رحمانی فساد در وزارتخانه “صمت” را تکذیب کرد واعظی گفت پیگیری میکنیم!
 • یکی از اطرافیان احمدی‌نژاد به دلیل خروج ۲۲ میلیارد دلار از کشور محاکمه شد، اما موضوع رسانه ای نشد/ اظهارات جهانگیری درست است/ اسناد خروج ۲۲ میلیارد دلار ارز از کشور موجود است
 • “رخشان بنی اعتماد” عزادار شد
 • جزئیات مراسم تدفین مادر رخشان بنی اعتماد
 • واکنش تند فاضل میبدی به اظهارات کارشناس مذهبی صداوسیما/ این فرد “سخنگوی داعش” در صداوسیما بود/ چرا آیاتی که در قرآن راجب مردم، فقرا، ترحم به انسان ها است را نمی بینید؟/ قرآن به مخالفین حق اعتراض داده است/ اگر فرد معترضی پمپ بنزین را آتش زده؛ این افراد دین را به آتش کشیده اند
 • روایت «لیلا واثقی» فرماندار قلعه حسن خان از یک تسخیر نیم ساعته/ آمدند، غارت کردند و آتش زدند
 • پرویز کردوانی: در تهران، بین اتوبان همت و حکیم ۲ گسل خیلی خطرناک وجود دارد
 • آخرین اخبار