امروز : یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸
منتشر شده : آبان ۲۶, ۱۳۹۸ | ۱۱:۲۲ ب.ظ ­ ­ کد خبر:87848 ­ ­

تاجرنیا: حاکمیت باید بیشتر با مردم صحبت کند تا اعتماد متقابل ایجاد شود

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: انتظار مردم از سه قوه این است که نسبت به دغدغه‌هایشان به صورت مسالمت‌آمیز و با احساس درک متقابل برخورد کنند.


به گزارش سایت خبری مدآرا، علی تاجرنیا در ارتباط با ضرورت باز بودن باب نقد نسبت به نحوه اجرای طرح افزایش قیمت بنزین اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی نظامی مبتنی بر خواست و رای مردم است، هر تصمیمی که گرفته می شود باید ملاحضات مربوط به رای و نظر مردم در آن دیده شود.

وی خاطرنشان کرد: مردم کشورمان طی چهل سال گذشته نشان دادند هر جا نیاز به حضورشان بوده که باعث تقویت نظام می‌شده، حاضر بودند. انتظار این مردم از سه قوه این است که نسبت به دغدغه‌هایشان به صورت مسالمت‌آمیز و با احساس درک متقابل برخورد کنند.

تاجرنیا گفت: دولت روشنگیری‌های لازم و پیش‌بینی‌های کافی را از قبل نداشته است. باید گفت یک تصمیم کارشناسی گرفته نشده که در آن افکار عمومی در نظر گرفته شوند. اگر این اتفاق بیافتد جدای از ایجاد اعتماد دوسویه بین مردم و حاکمیت، از بروز مشکلات هم جلوگیری می‌شود.

بیشتر بخوانید:

وی تصریح کرد: ما در شرایط حساسی در منطقه هستیم. جمهوری اسلامی ایران مخالفانی دارد که از کوچک‌ترین مسائلی برای انشقاق ایران استفاده می‌کنند. به نظر من می‌شد با توضیح مناسب و اطلاع‌رسانی درازمدت در جهت توجیه نهادهای صنفی، این مسئله را مدیریت کرد.

این نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی گفت: ما باید اعتراض را به شکل مسالمت‌آمیزش به رسمیت بشناسیم. در زمانی که این اعتراض‌ها مجوز داشته باشند و تحت مدیریت سندیکاها قرار بگیرند امکان سوء استفاده از آن‌ها نیست. اما چون طی سالیان گذشته بی تحملی نسبت به اعتراضات شناسنامه‌دار صورت گرفته با کوچک‌ترین حرکتی افکار عمومی به سمت حرکت‌های کور راهنمایی می شود که برای خود مردم و منافع اجتماعی آسیب هایی به همراه دارد.

وی تاکید کرد: فکر می کنم حاکمیت بیشتر باید با مردم صحبت کند تا اعتماد متقابل ایجاد شود. با اطلاع رسانی مناسب و شفاف سازی می شد این مسئله را به نحو درستی مدیریت کرد. اگر در کشور به دلایل مختلف فشارهای مالی وجود دارد دستگاهای حاکمیتی باید از خودشان شروع کنند. نمی‌توانیم از مردم بخواهیم که مشکلات را تحمل کنند، در حالی که عده‌ای مشغول فساد هستند. آنچه که امروز مردم را به خشم آورده بیش از مشکلات اقتصادی احساس تبعیض و نابرابری است.

تاجرنیا در پایان گفت: مردم باید احساس کنند سیستم قضایی با عدالت برخورد می‌کند و دولت نیز از فسادهای سیستماتیک جلوگیری می‌کند. اگر این موضوعات رعایت شود همان‌طور که مردم در لحظات سختی مثل تحریم و جنگ کنار حاکمیت ماندند این بار هم می مانند./ایسنا

Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
free download udemy paid course
download huawei firmware
Download WordPress Themes Free
free download udemy paid course

0 بار پسنديده شده استبرچسب‌ها:, , ,
 • واکنش نماینده ماهشهر به خبر سرکوب اعتراض ها در شهرک شهید چمران این شهر
 • مدیر عامل شرکت آپاداناسرام یک روز بعد از معارفه برکنار شد/نماینده بویین زهرا: این صالحی آن “صالحی” نبود که گفتم!
 • اولین واکنش یکی از ۶ نماینده‌ای که وزارت صنعت اقدام به اخذ ویزا برای آنها کرده بود: ویزا نبود بلکه دعوت نامه بود/ از سفر خبری نداشتم/ مگر بیکار هستم یک ماه به سفر بروم/ دکترای مهندسی شیمی از کانادا دارم
 • رحمانی فساد در وزارتخانه “صمت” را تکذیب کرد واعظی گفت پیگیری میکنیم!
 • یکی از اطرافیان احمدی‌نژاد به دلیل خروج ۲۲ میلیارد دلار از کشور محاکمه شد، اما موضوع رسانه ای نشد/ اظهارات جهانگیری درست است/ اسناد خروج ۲۲ میلیارد دلار ارز از کشور موجود است
 • “رخشان بنی اعتماد” عزادار شد
 • جزئیات مراسم تدفین مادر رخشان بنی اعتماد
 • واکنش تند فاضل میبدی به اظهارات کارشناس مذهبی صداوسیما/ این فرد “سخنگوی داعش” در صداوسیما بود/ چرا آیاتی که در قرآن راجب مردم، فقرا، ترحم به انسان ها است را نمی بینید؟/ قرآن به مخالفین حق اعتراض داده است/ اگر فرد معترضی پمپ بنزین را آتش زده؛ این افراد دین را به آتش کشیده اند
 • روایت «لیلا واثقی» فرماندار قلعه حسن خان از یک تسخیر نیم ساعته/ آمدند، غارت کردند و آتش زدند
 • پرویز کردوانی: در تهران، بین اتوبان همت و حکیم ۲ گسل خیلی خطرناک وجود دارد
 • آخرین اخبار