امروز : چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸
منتشر شده : آذر ۱۰, ۱۳۹۸ | ۶:۰۷ ق.ظ ­ ­ کد خبر:89183 ­ ­

مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی در گفتگو با مدآرا:

دکتر حسین کرمانپور: آنفلوآنزای شایع از قوی ترین نوع حمله‌های ویروس ها به انسان است/ آنفلوآنزای فعلی با عوارض تب بالا، سرفه های مکرر و بدن درد های شدید و عوارض گوارشی ظاهر می شود/ در مناطقی که دسترسی به پزشک و درمانگاه کم بوده آمار ابتلا به آنفلوآنزا و مرگ میر ناشی از آن بیشتر بوده است

مدیراورژانس بیمارستان سینا گفت: دمای منزل فردی که مبتلا به آنفلوآنزا در آن حضور دارد نیاز نیست بیشتر از ۲۴ درجه باشد چون که دمای بیشتر از این موجب رشد باکتری ها شود.


دکتر حسین کرمانپور، مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی در گفتگو با خبرنگار سایت خبری مدآرا با اشاره به شیوع آنفلوآنزا در کشور گفت: عامل ارتباطی آنفلوآنزاها ویروس است و باکتری نیست و این آنفلوآنزا جدید و با قدرت خاص است.

وی با بیان اینکه وقتی که ویروس است نباید آنتی بیوتیک مصرف کنیم و خودمان را با پنی سیلین و آموکسی سیلین مشغل کنیم، گفت: وقتی انتقال ویروسی می شود روش انتقال آن تنفس، تماس و یا استفاده از وسایلی است که فرد به آن مبتلا شده است، می باشد.

مدیراورژانس بیمارستان سینا گفت: آنفلوآنزاها هر سالی که دوره همه گیری آغاز می شود ممکن است که یک نوع از نوع دیگر آن متفاوت باشد متاسفانه آنفلوآنزایی که الان ایجاد شده در کشور یکی از قوی ترین نوع حمله ویروس ها به انسان است و بنابراین باید بیشتر مراقب بود.

دکتر حسین کرمانپورگفت: آنفلوآنزای فعلی با عوارض تب بالا، سرفه های مکرر و بدن درد های شدید و عوارض گوارشی ظاهر می شود که در صورت بروز باید به بیمارستان ها مراجعه کرد تا تشخیص داده شود این آنفلوآنزا از نوع جدید است یا خیر.

وی ادامه داد: شهروندان اگر عوارض شبیه سرماخوردگی همراه با تب بالا رامشاهده کردند که با روش های معمولی درمان نمی شود به پزشک مراجعه کنند تا تشخیص داده شود.

مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی ادامه داد: در صورت ابتلا به این نوع آنفلوآنزا ۳ روز در محل کار حاضر نشویم تا با استراحت هم به درمان خود کمک کنیم و هم از ابتلای فرد دیگر به این آنفلوآنزا پیشگیری کنیم.

وی ادامه داد: مبتلایان باید دمای بدن را از طریق داروهایی که توسط پزشک داده می شود و هم از طریق بدن شویی هایی که با آب ولرم انجام می شود، کنترل کنند.
کرمانپور یادآور شد: مایعات به ویژه مایعات ولرم برای افرادی که به آنفلوآنزا مبتلا شدند توصیه می شود و باید از مصرف نوشابه‎جات، الکل، سیگار دوری کنند و از فضای آلوده که این روز ها در شهرهای بزرگ شاهد آن هستیم به هیچ عنوان حاضر نشوند.

مدیراورژانس بیمارستان سینا گفت: دمای منزل فردی که مبتلا به آنفلوآنزا در آن حضور دارد نیاز نیست بیشتر از ۲۴ درجه باشد چون که دمای بیشتر از این موجب رشد باکتری ها شود.

مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی در پایان گفت: متاسفانه در مناطقی که دسترسی به پزشک و درمانگاه کم بوده آمار ابتلا به آنفلوآنزا بیشتر بوده که طبیعتا آمار مرگ و میر هم بیشتر بوده است.

Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
free online course
download coolpad firmware
Download WordPress Themes Free
udemy course download free

4 بار پسنديده شده استبرچسب‌ها:, ,
 • واکنش نماینده ماهشهر به خبر سرکوب اعتراض ها در شهرک شهید چمران این شهر
 • مدیر عامل شرکت آپاداناسرام یک روز بعد از معارفه برکنار شد/نماینده بویین زهرا: این صالحی آن “صالحی” نبود که گفتم!
 • رحمانی فساد در وزارتخانه “صمت” را تکذیب کرد واعظی گفت پیگیری میکنیم!
 • “رخشان بنی اعتماد” عزادار شد
 • جزئیات مراسم تدفین مادر رخشان بنی اعتماد
 • واکنش تند فاضل میبدی به اظهارات کارشناس مذهبی صداوسیما/ این فرد “سخنگوی داعش” در صداوسیما بود/ چرا آیاتی که در قرآن راجب مردم، فقرا، ترحم به انسان ها است را نمی بینید؟/ قرآن به مخالفین حق اعتراض داده است/ اگر فرد معترضی پمپ بنزین را آتش زده؛ این افراد دین را به آتش کشیده اند
 • روایت «لیلا واثقی» فرماندار قلعه حسن خان از یک تسخیر نیم ساعته/ آمدند، غارت کردند و آتش زدند
 • بررسی پرونده «محمد مساعد» در دادسرای جرایم اینترنتی
 • آیا جان مرجعیت در عراق در خطر است؟/ارتش عراق به مقتدی صدر هشدار داد
 • آزادی توهین و تهدید!
 • آخرین اخبار