امروز : دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
منتشر شده : آذر ۱۰, ۱۳۹۸ | ۹:۲۵ ق.ظ ­ ­ کد خبر:89225 ­ ­

محمدرضا پورابراهیمی:

با ۵۰۰ هزار میلیارد تومان می‌توان کشور را اداره کرد/ ۴۰۰ هزار میلیارد تومان برآورد بودجه جاری سال آینده است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: حدود ۴۰۰ هزار میلیارد تومان برآورد جاری تعهدات سال آینده‌مان است و حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان هم برای بودجه عمرانی باید در نظر گرفت. بنابراین سقف بودجه سال آینده را حدود ۵۰۰ هزار میلیارد تومان برآورد می‌کنیم.


به گزارش سایت خبری مدآرا،  محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،با اشاره به هزینه‌های کشور گفت: باید بتوانیم کشور را بر اساس تعهدات جاری و الزامات حوزه غیرجاری، که عمدتاً طرح‌های عمرانی و امثال آن است، اداره کنیم. تعهدات جاری به علت آثار تورمی ناشی از شوک‌های ارزی رو به صعود رفته و باید به شکلی جلوی بروز آثار تورمی و شوک‌ها گرفته شود تا بتوانیم متناسب با آن، پرداخت‌های جاری را در حقوق و دستمزد و سایر هزینه‌های جاری مدیریت کنیم.

او ادامه داد: بنابراین اولین نکته‌ حائز اهمیت متناسب‌سازی آثار تورمی با پرداخت‌ها و هزینه‌های جاری کشور است.

 

این نماینده مجلس در مورد میزان بودجه‌ای که در حال حاضر می‌توان با آن کشور را اداره کرد گفت: اگر هزینه‌های جاری کشور را زیاد افزایش ندهیم، حدود ۴۰۰ هزار میلیارد تومان تعهدات جاری سال آینده کشور است. برای بودجه عمرانی کشور هم می‌توان حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفت. بنابراین با ۵۰۰ هزار میلیارد تومان می‌توان کشور را اداره کرد. با تعهدات فعلی و تا حدی پوشش نرخ تورم، پیش‌بینی‌ام برای بودجه سال آینده ۵۰۰ هزار میلیارد تومان است.

 

پورابراهیمی با این توضیح که کوچک شدن دولت منجر به کاهش مصارف دولت می‌شود، گفت: اگر ساختار اصلاحی را در نظر بگیریم تا بخشی از تعهدات از دوش دولت برداشته شود، شاهد کاهش مصارف دولت خواهیم بود و سقف بودجه کاهش پیدا می‌کند. اما در وضعیت کنونی جراحی اقتصادی و اصلاح ساختار اقتصادی در ادبیات دولت معنای چندانی ندارد.

 

او توضیح داد: دولت زیاد جرات جراحی ادبیات اقتصادی و اصلاح ساختار اقتصادی را ندارد. اگر در این زمینه ورود کند هم آن را عملیاتی نمی‌کند. بنابراین در این شرایط زیاد منطقی نیست که از کوچک کردن دولت صحبت کنیم. باید روال فعلی را طی کنیم، اما اگر در سال‌های بعد دولت تغییر کرد، می‌توان به این موضوع فکر کرد.

 

منبع: اعتمادآنلاین

Download WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
online free course
download huawei firmware
Download WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=

0 بار پسنديده شده استبرچسب‌ها:,
 • واکنش نماینده ماهشهر به خبر سرکوب اعتراض ها در شهرک شهید چمران این شهر
 • مدیر عامل شرکت آپاداناسرام یک روز بعد از معارفه برکنار شد/نماینده بویین زهرا: این صالحی آن “صالحی” نبود که گفتم!
 • اولین واکنش یکی از ۶ نماینده‌ای که وزارت صنعت اقدام به اخذ ویزا برای آنها کرده بود: ویزا نبود بلکه دعوت نامه بود/ از سفر خبری نداشتم/ مگر بیکار هستم یک ماه به سفر بروم/ دکترای مهندسی شیمی از کانادا دارم
 • رحمانی فساد در وزارتخانه “صمت” را تکذیب کرد واعظی گفت پیگیری میکنیم!
 • “رخشان بنی اعتماد” عزادار شد
 • جزئیات مراسم تدفین مادر رخشان بنی اعتماد
 • واکنش تند فاضل میبدی به اظهارات کارشناس مذهبی صداوسیما/ این فرد “سخنگوی داعش” در صداوسیما بود/ چرا آیاتی که در قرآن راجب مردم، فقرا، ترحم به انسان ها است را نمی بینید؟/ قرآن به مخالفین حق اعتراض داده است/ اگر فرد معترضی پمپ بنزین را آتش زده؛ این افراد دین را به آتش کشیده اند
 • روایت «لیلا واثقی» فرماندار قلعه حسن خان از یک تسخیر نیم ساعته/ آمدند، غارت کردند و آتش زدند
 • بررسی پرونده «محمد مساعد» در دادسرای جرایم اینترنتی
 • آیا جان مرجعیت در عراق در خطر است؟/ارتش عراق به مقتدی صدر هشدار داد
 • آخرین اخبار