امروز : چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸
منتشر شده : آذر ۱۱, ۱۳۹۸ | ۶:۲۲ ق.ظ ­ ­ کد خبر:89375 ­ ­

ادعای قاضی پور: حداقل حقوق کارگران باید ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان باشد

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: اگر حق کارگران مطابق با قانون اساسی را به‌ صورت متوسط حساب کنیم، در حال حاضر کارگران باید حداقل چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان حقوق دریافت کنند.


به گزارش سایت خبری مدآرا، افزایش حقوق کارگران جزو کشمکش‌های سالانه میان کارگران و کارفرمایان بوده و در این کارزار تصمیم نهایی بیشتر نزدیک به نظر کارفرمایان است. در شورای عالی کار نمایندگان کارگر، کارفرما و دولتمردان حضور دارند و در مورد تعیین دستمزد کارگران تصمیم‌گیری می‌کنند. این در حالی است که جامعه کارگری فقط یک رأی از سه رأی را در اختیار دارد. با توجه به تورم و افزایش نرخ بنزین، گرچه چشم کارگران به تصمیم نهایی شورای کار است، اما امید چندانی به افزایش حقوق کارگران مطابق با تورم که در قانون بر آن تاکید شده است ندارند.

 

نادر قاضی‌پور، نماینده ارومیه و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار اعتمادآنلاین، با تاکید بر لزوم افزایش حقوق کارگران مطابق با تورم گفت: حقوق کارگران باید مطابق تورم افزایش یاید. حقوق کارگران جزو حقوق‌های بسیار پایین جامعه است و دولت‌ها در افزایش حقوق کارگران به قانون اساسی اعتنا نکردند.

 

کارگران در حال حاضر باید حداقل ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان حقوق دریافت کنند

او تاکید کرد: اصل ۳۱ قانون اساسی بر حق مسکن و اصل ۲۹ قانون اساسی بر درمان و حقوق ازکارافتادگی آنها تاکید دارد. اگر حق کارگران مطابق با قانون اساسی را به‌ صورت متوسط حساب کنیم، در حال حاضر کارگران باید حداقل چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان حقوق دریافت کنند.

 

دولت از زور بازوی کارگران به نفع خود استفاده می‌کند

این نماینده مجلس، در پاسخ اینکه آیا دولت به‌ عنوان بزرگ‌ترین کارفرما عزمی برای افزایش حقوق کارگران دارد، ادامه داد: این دولت، دولت سرمایه‌داران، اقتصاددانان و لیبرال‌های غرب‌زده است. اقتصاددانان دولت بر اساس عرضه و تقاضا کار می‌کنند و به جان کارگر کاری ندارند بلکه از زور بازوی کارگران به نفع خودشان استفاده می‌کنند.

 

به گفته قاضی‌پور، باید به کارگران حق مسکن و سبد کالا بدهند و آنان را بیمه کنند. او تاکید کرد: خط فقر در حال حاضر چهار و نیم میلیون تومان است.

 

منبع: اعتمادآنلاین

Download Best WordPress Themes Free Download
Download Nulled WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Nulled WordPress Themes
free online course
download micromax firmware
Download WordPress Themes Free
udemy free download

0 بار پسنديده شده استبرچسب‌ها:, ,
 • واکنش نماینده ماهشهر به خبر سرکوب اعتراض ها در شهرک شهید چمران این شهر
 • مدیر عامل شرکت آپاداناسرام یک روز بعد از معارفه برکنار شد/نماینده بویین زهرا: این صالحی آن “صالحی” نبود که گفتم!
 • رحمانی فساد در وزارتخانه “صمت” را تکذیب کرد واعظی گفت پیگیری میکنیم!
 • “رخشان بنی اعتماد” عزادار شد
 • جزئیات مراسم تدفین مادر رخشان بنی اعتماد
 • واکنش تند فاضل میبدی به اظهارات کارشناس مذهبی صداوسیما/ این فرد “سخنگوی داعش” در صداوسیما بود/ چرا آیاتی که در قرآن راجب مردم، فقرا، ترحم به انسان ها است را نمی بینید؟/ قرآن به مخالفین حق اعتراض داده است/ اگر فرد معترضی پمپ بنزین را آتش زده؛ این افراد دین را به آتش کشیده اند
 • روایت «لیلا واثقی» فرماندار قلعه حسن خان از یک تسخیر نیم ساعته/ آمدند، غارت کردند و آتش زدند
 • بررسی پرونده «محمد مساعد» در دادسرای جرایم اینترنتی
 • آیا جان مرجعیت در عراق در خطر است؟/ارتش عراق به مقتدی صدر هشدار داد
 • آزادی توهین و تهدید!
 • آخرین اخبار