افشاگری جبهه پایداری از برنامه شورای انتخاباتی شورای ائتلاف/ اگر در لیست پایداری باشید از فهرست ائتلاف حذف خواهید شد/ اصولگرایان می خواهند نیروهای ارزشی را حذف کنند
افشاگری جبهه پایداری از برنامه شورای انتخاباتی شورای ائتلاف/ اگر در لیست پایداری باشید از فهرست ائتلاف حذف خواهید شد/ اصولگرایان می خواهند نیروهای ارزشی را حذف کنند
رجا نیوز نوشت: داستان تلخ وحدت اصولگرایان به نقاط مهمی رسیده و اکنون به سادگی می‌توان دریافت که مساله اصلی برخی از اعضای ائتلاف نه وحدت حداکثری که حذف برخی چهره‌ها و جریان‌های ارزشی به بهانه تکراری وحدت است.

به گزارش سایت خبری مدآرا؛ پس از انتشار لیست انتخاباتی شورای ائتلاف و اعلام برائت محمدباقر قالیباف از این لیست، به نظر می رسد انشقاق در بین اصولگرایان وارد فاز تازه ای شده است و هر کدام از جریان های اصولگرایی قصد دارند لیست جداگانه ای را منتششر کنند.

سایت رجا نیوز نزدیک به جبهه پایداری در همین رابطه نوشت: پس از آن که لیست نهایی شورای ائتلاف با تکذیب قالیباف و سپس انتقادات همراهان فکری و سیاسی او به نحوه بسته شدن فهرست انتخاباتی اصولگرایان، موجب حذف لیست مذکور از خروجی رسمی شورای ائتلاف شد، فشارها به نامزدهای اصولگرا وارد فاز جدیدی شده است.

شورای ائتلاف که در آخرین روزهای تصمیم‌گیری برای لیست نهایی خود ایده عجیب «اشتراک صفر» را مطرح کرده بود، با ارسال پیامک به نامزدهای اصولگرا از آن‌ها خواسته تا در مهلتی معین به شورا اعلام کنند که تنها در یک لیست حضور خواهند داشت و در صورتی که در فهرست ائتلاف قرار بگیرند، از حضور در لیست پایداری انصراف خواهند داد.
ایده اشتراک صفر در حالی مطرح می‌شود که جبهه پایداری بارها اعلام کرده است که آمادگی دارد تا بر مبنای شاخص‌های اصولی، لیستی بر مبنای وحدت حداکثری ولو بدون حضور هیچ یک از اعضای جبهه پایداری را ارائه نماید. پیشنهادی که در ابتدا از سوی شورای ائتلاف پذیرفته شده و در روزهای گذشته به ناگاه با آن مخالفت شد.
این تهدیدات و فشارها در حالی به کاندیداهای اصولگرا وارد می‌شود که در روزهای گذشته اخبار متعددی مبنی بر وجود فهرست‌های ذخیره از سوی اصولگرایان مطرح شده است. بر این اساس افرادی که از لیست نهایی جا بمانند احتمالا مستقلا اقدام به انتشار لیست‌های خودساخته خواهند کرد.
داستان تلخ وحدت اصولگرایان به نقاط مهمی رسیده و اکنون به سادگی می‌توان دریافت که مساله اصلی برخی از اعضای ائتلاف نه وحدت حداکثری که حذف برخی چهره‌ها و جریان‌های ارزشی به بهانه تکراری وحدت است.
  • منبع خبر : رجانیوز-مدآرا