قوه قضائیه به جای بازداشت خبرنگاران با مدیران رسانه ای بی مسئولیت برخورد کند
قوه قضائیه به جای بازداشت خبرنگاران با مدیران رسانه ای بی مسئولیت برخورد کند
عبدالکریم حسین زاده، رئیس فراکسیون حقوق شهروندی مجلس در رشته توئیتی از تعطیلی روزنامه ها انتقاد کرد.

به گزارش سایت خبری مدآرا؛ حسین زاده در این رشته توئیت نوشت:

‏۱) کاش قوه قضاییه به جای بازداشت خبرنگارانی که از بحران ‎#کرونا به ملت خبر می‌دهند، با بعضی مدیران رسانه‌ای که در این روزهای سخت با بی مسئولیتی تمام، خبرنگاران را از کار بی‌کار می‌کنند برخورد می‌کرد. نمی‌شود هم از نشر شایعات بنالیم، هم شاهد بیکاری خبرنگاران متعهد باشیم!
۲)برخی مدیر رسانه‌ای در حال سوء استفاده از کرونا هستند. خبرنگارانشان را از قبلا اخراج کرده‌ بودند و حالا تعطیلی چاپخانه‌ها را بهانه کرده‌اند! آقایان ما که داستان کثیف یارانه‌های کاغذ را می‌دانیم! آیا همین روشهای کثیف نیست که ما را برای مقابله با کرونا علیل کرده است؟
۳) روزای در قرنطینه بودم، به جز تلاش شهادت‌گونه کادر درمانی، روزنامه‌نگارانی هم سرکارشان حاضر شدند و با شایعات کرونایی می‌جنگند. سربازان خط‌مقدمی که آماده حضور دوباره در خط مقدمند اگر بعضی مدیران رسانه ای که ستون پنجم کرونا هستند.
۴)ما متناقضیم! به ملت دستور می‌دهیم در خانه بمان اما ادارات را تعطیل نمی‌کنیم.مجلس را تعطیل می‌کنیم که مبادا راهکاری برای خروج از بحران کرونا ارائه شوداما، یک ستاد مبارزه تشکیل می‌دهیم. و خبرنگار بازداشت می‌کنیم اما هیچ کمکی به خبرنگاران بیکار شده و متعهد نمی‌کنیم!

در همین زمینه بخوانید:

در گفتگو با مدآرا مطرح شد:
کامبیز نوروزی: تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا برای توقف روزنامه‌ها کاملا غیر قانونی بود/دولت هیچ مسئولیتی در قبال رسانه احساس نمی‌کند/ دولت و ستاد مقابله با کرونا اصلا هیچ درک و شناختی از عملکرد فضای مجازی ندارد/در نبود روزنامه ها در فضای مجازی تنها اغتشاش اطلاعات اتفاق می افتد نه اطلاع رسانی

رئیس انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران در گفتگو با مدارا مطرح کرد:
عباس عبدی: در اولین فرصت درباره تعطیلی روزنامه ها جلسه خواهیم داشت/اگر تعطیلی روزنامه‌ها طولانی شود قطعا باید تجدید نظر کرد/خطر خبرهای فیک با تعطیلی روزنامه‌ها و بی‌اعتباری صداوسیما تشدید می‌شود

  • منبع خبر : توئیتر