بهرام پارسایی: امروز نهادها و سازمان‌هایی نظیر آستان قدس رضوی و ستاد فرمان امام باید در خدمت مردم باشند/ کاهش ورودی بیمارستان‌ها دال بر کاهش افراد مبتلا نیست
بهرام پارسایی: امروز نهادها و سازمان‌هایی نظیر آستان قدس رضوی و ستاد فرمان امام باید در خدمت مردم باشند/ کاهش ورودی بیمارستان‌ها دال بر کاهش افراد مبتلا نیست
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نیازی نیست که تجربیات سایر کشورها را از صفر دنبال کنیم. کاهش ورودی بیمارستان‌ها دال بر کاهش افراد مبتلا نیست. چرا که در روزهای اول عده‌ای زمانی که سرما می‌خوردند به بیمارستان می‌رفتند اما امروز با شناسایی علایم، عده‌ای از ترس به بیمارستان مراجعه نکرده و خود را در خانه قرنطینه می‌کنند.

به گزارش سایت خبری مدآرا؛ بهرام پارسایی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه ۱۹ فروردین) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی اقدامات انجام شده در خصوص مبارزه با بیماری کرونا، گفت: باید از سیاسی کردن این موضوع پرهیز شود. متاسفانه بی اعتمادی مردم به دنبال ارائه آمارهای متناقض رو به افزایش است. باید با مردم شفاف صحبت کنیم. مردم در طول تاریخ برای کشور جانفشانی کردند بعد از انقلاب نیز در دوران جنگ شاهد حضور و مشارکت فعال مردم بودیم. اکنون نیز بار فشار تحریم‌ها بر روی دوش مردم است و مسئولان مشکل خاصی ندارند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز کشور باید با تمام امکانات و منابع صندوق ذخیره ملی و نهادها و سازمان‌هایی  نظیر آستان قدس رضوی و ستاد فرمان امام در خدمت مردم باشند.

وی تاکید کرد: این که سازمان بهداشت جهانی از ما نظر می‌خواهد نباید دچار سوءتفاهم شویم. نباید شرایط را به جامعه عادی نشان داد تا بخشی از مردم اوضاع را جدی نگیرند و تاوان آن را کل کشور بپردازد. داروهایی که در کشورهای دیگر مصرف شده و نتیجه مثبتی داشته است باید در کشور استفاده شود.

بیشتر بخوانید:  رییس انجمن زرتشتیان شیراز به دلیل کرونا درگذشت

پارسایی خاطر نشان کرد: نیازی نیست که تجربیات سایر کشورها را از صفر دنبال کنیم. کاهش ورودی بیمارستان‌ها دال بر کاهش افراد مبتلا نیست. چرا که در روزهای اول عده‌ای زمانی که سرما می‌خوردند به بیمارستان می‌رفتند اما امروز با شناسایی علایم، عده‌ای از ترس به بیمارستان مراجعه نکرده و خود را در خانه قرنطینه می‌کنند. بار پشت سد کرونا در حال افزایش است اگر این سطح بشکند کل کشور آسیب می‌ببیند. چرا دولت پرستار و نیروی درمانی استخدام نمی‌کند تا اینقدر فشار بر روی کادر درمانی باشد.

  • منبع خبر : ایلنا