مجید آذرپی به مرخصی آمد/ اظهار امیدواری خانواده «امیرسالار داوودی» برای موافقت با مرخصی این وکیل بازداشتی
مجید آذرپی به مرخصی آمد/ اظهار امیدواری خانواده «امیرسالار داوودی» برای موافقت با مرخصی این وکیل بازداشتی
مجید آذرپی فعال سیاسی اصلاح طلب که در حال گذراندن محکومیت 6 سال و 6 ماهه حبس خود در زندان اوین است صبح امروز به مرخصی آمد.

به گزارش سایت خبری مدآرا؛ مجید آذرپی فعال سیاسی اصلاح طلب که در حال گذراندن محکومیت ۶ سال و ۶ ماهه حبس خود در زندان اوین است صبح امروز به مرخصی آمد.

غلامحسن اسماعیلی روز گذشته در کنفرانس خبری خود درباره تبعیض درباره زندانیان سیاسی گفت: ما در ایران به زندانی‌های امنیتی و همچنین اتباع خارجی نیز مرخصی دادیم و ۵۰ درصد زندانی‌های امنیتی ما به مرخصی رفتند و برخی هم مشمول عفو شدند. برخی انتقاد کردند که چرا فلان فرد به مرخصی نیامده که باید بگویم ما فردی تصمیم نگرفتیم و شاخص‌هایی را مشخص کردیم که برخی مشمول این شاخص‌ها نشدند. ما انتقادها را وارد نمی‌دانیم و معتقد هستیم که الگو سازی کرده‌ایم.

این در حالی است که امیرسالار داوودی وکیل دادگستری هم که دوره حبس ۱۵ ساله خود را می‌گذراند پس از گذشت ۱۷ ماه تاکنون نتوانسته از مرخصی نوروزی بهره‌مند شود و سال نو را با همسر و دختر خردسالش آغاز کند. با این حال و با توجه به شدت یافتن شیوع بیماری کرونا و اظهار نگرانی خانواده های این زندانیان سیاسی یکی از نزدیکان آقای داوودی ضمن اظهار امیدواری نسبت به رویکرد جدید قوه قضاییه جهت تسهیل در روند اعطای مرخصی به زندانیان سیاسی گفت: با توجه به اینکه آقای داوودی بیش از ۱۷ ماه است که در زندان به سر می برد و تاکنون از هیچ گونه مرخصی استفاده نکرده امیدواریم با درخواست مجدد مرخصی او و شرایطی که در کشور موجود است موافقت گردد.

  • منبع خبر : سایت مدآرا