سردار غیب‌پرور از کدام جایگاه برای صداوسیما تعیین تکلیف می‌کند؟
سردار غیب‌پرور از کدام جایگاه برای صداوسیما تعیین تکلیف می‌کند؟
نامه سردار غیب‌پرور به رئیس سازمان صداوسیما منتشر شد. نامه‌ای که بعد از آن سردار رمضان شریف (روابط عمومی سپاه‌) ناچار شد در مصاحبه‌ای عنوان کند «اظهارات او موضع سپاه نیست». ما هم قبول می‌کنیم که این موضع، موضع سپاه نیست.

به گزارش سایت خبری مدآرا؛ امتداد نوشت: اما براساس قوانین نظامی سردار غیب‌پرور یک نظامی است و مسئولیت اظهارات و یا برخورد با وی با مقامات بالاتر اوست. با این حال نکته‌ای که مهم‌تر از همه به چشم می‌آید این است که سردار غیب‌پرور که سابقا رئیس سازمان بسیج بود (و اتفاقا به طور ناگهانی، بدون علت و به یکباره قبل از پایان دوره خود برکنار شد)، از کدام جایگاه خود برای رئیس سازمان صداوسیما نامه می‌نویسد و از آن بدتر برای اظهارات یک بازیگر به مدیرشبکه اول زنگ می‌زند؟

او خود در نامه‌اش نوشته: «چگونه است در برنامه زنده، بازیگری نه چندان مطرح می‌آید و همه چیز را زیر سؤال برده و به گونه‌ای که شما مجبور می‌شوید آنتن را قطع کنید(فرمول یک و سخنان نسنجیده امیرحسین رستمی)، چرا دقت نیست؟ همان شب با مدیر شبکه یک آقای زین‌العابدین تلفنی صحبت کردم ولی دیگر فایده‌ای نداشت.»

آقای غیب‌پرور با کدام جایگاه با مدیران شبکه‌ها تماس می‌گیرند و اساسا نقش این تماس‌ها باید بررسی شود. آیا مدیران رسانه‌ ملی تا این اندازه گوش به فرمان این «تماس‌ها» هستند؟ ظاهرا افرادی چون سردار غیب‌پرور حتی حاضر نیستند در ظاهر هم شده استقلال یک رسانه را بپذیرند. در این وضعیت انتظار اینکه رسانه ملی بتواند اعتماد عمومی را جلب کند امری محال است. به جای آن ظاهرا مدیران شبکه‌های سیما شب‌ها دست به دعا بر می‌دارند که کدام سردار قرار است با آنها تماس بگیرد و از فلان برنامه سیما انتقاد کند.

همچنین تصور اینکه در چنین شرایطی رسانه ملی بتواند در مواردی چون شهدای آبان ماه و شهدای هواپیمای اوکراینی اندکی (حتی به ظاهر هم شده) نظری متفاوت را ارائه کند، از اموری است که مدیران صداوسیما خواب آن را هم اگر ببینند اول صبح استغفار می‌کنند.

  • منبع خبر : امتداد