هنگامه شهیدی به زندان برگشت
هنگامه شهیدی به زندان برگشت
وکیل مدافع هنگامه شهیدی از بازگشت موکل خود به زندان پس از مرخصی کرونایی خبر داد.

به گزارش سایت خبری مدآرا؛ مصطفی ترک همدانی وکیل هنگامه شهیدی با اشاره به بازگشت موکل خود به زندان، اظهار کرد: روز گذشته مرخصی خانم شهیدی به پایان رسید و او برای طی کردن ادامه محکومیت خود به زندان برگشته است.

ترک همدانی گفت: به دلیل شرایط حاد و شیوع بیماری کرونا موکل بنده هم اسفند ۹۸ مشمول مرخصی از زندان شده بود. او چند بار برای تمدید مرخصی خود اقدام کرد که روز گذشته مرخصی او به پایان رسید. البته دیروز هم موکلم برای تمدید مرخصی خود به زندان مراجعه کرد اما با ادامه مرخصی او موافقت نکردند و به همین دلیل به زندان برگشت.

هنگامه شهیدی با داشتن ۵ عنوان اتهامی در پاییز سال ۱۳۹۷ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی محاکمه شد و در مجموع به ۱۲ سال و ۹ ماه حبس محکوم شد که ۷ سال و نیم آن قابل اجراست.

بیشتر بخوانید:  رگ قلب و مغز «حمید بقایی» پاره شده برای همین در زندان نیست/ وکیل معاون احمدی نژاد گفت

به گزارش مدآرا بازگشت هنگامه شهیدی به زندان در حالی صورت گرفته که رئیس جمهور چندی پیش از تمدید مرخصی زندانیان تا پایان اردیبهشت خبر داده بود.

حسن روحانی ۳۱ فروردین ماه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به موافقت قوه قضائیه برای مرخصی زندانیان در شرایط فعلی، گفته بود: پیش از این قرار بود مرخصی زندانیان تا پایان فروردین ادامه پیدا کند اما با همان شرط قبلی ما مبنی بر اینکه زندانیانی که آزادی‌شان خطری ایجاد نکند از مرخصی استفاده کنند، این آزادی تا پایان اردیبهشت نیز ادامه پیدا می‌کند.

روحانی تصریح کرده بود: قوه قضائیه در این زمینه تصمیمات قابل توجهی گرفته است و ما نیز در این جلسه تصمیمی درباره چگونگی تمدید مرخصی زندانیان گرفتیم که البته تصمیمات خود قوه قضائیه در این زمینه جایگاه بالاتری دارد.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران