دستور رئیس جمهور به وزیر نیرو/مشکل آب غیزانیه تا پایان خرداد حل شود
دستور رئیس جمهور به وزیر نیرو/مشکل آب غیزانیه تا پایان خرداد حل شود
رییس جمهوری به وزیر نیرو دستور داد حل کامل و سریع مشکل آب منطقه غیزانیه اهواز را شخصا به صورت مستمر پیگیری کند که در نهایت تا پایان خرداد ماه به حل قطعی مشکل منجر شود.

به گزارش سایت خبری مدآرا؛ حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز جمعه در گفت‌وگوی تلفنی با رضا اردکانیان وزیر نیرو، به دستورات قبلی که از لحظه بروز مشکل آب برای مردم منطقه غیزانیه اهواز وزیر نیرو و استاندار خوزستان داده شده بود اشاره کرد و بار دیگر به وزیر نیرو دستور داد حل کامل و سریع مشکل آب منطقه غیزانیه اهواز را شخصا به صورت مستمر پیگیری کند تا نهایتا تا انتهای خرداد ماه به حل قطعی مشکل منجرشود.

رییس جمهوری به اردکانیان تاکید کرد: برنامه ریزی ها به گونه ای باشد که در آینده شاهد بروز چنین مشکلاتی در زمینه تامین آب آشامیدنی در هیچ نقطه ای از کشور بویژه خوزستان نباشیم.

روحانی همچنین به گزارش وزیر نیرو درخصوص برنامه ریزی برای افتتاح ۲۵۰ طرح در این حوزه به ارزش ۵۰ هزار میلیارد تومان در سراسر کشور اشاره کرد و با قدردانی از تلاش‌های انجام شده از سوی وزارت نیرو درمورد طرح های آب و برق کشور، بر برنامه ریزی برای سرعت عمل بیشتر در به بهره برداری رسیدن این پروژه ها را مورد تاکید قرار داد.

بیشتر بخوانید:  رئیس جمهور بخشنامه بودجه سال ۹۹ را ابلاغ کرد

مردم بخش غیزانیه سوم خرداد ۹۹ در اعتراض به وضعیت بد آب آشامیدنی این بخش محروم و نیز اجرا نشدن طرح آبرسانی به این منطقه پرجمعیت تجمع کردند.
بخش غیزانیه در شرق اهواز پیش از این ۹۶ روستا داشت که بعضی از آنها خالی از سکنه شده و اکنون تعداد آنها به حدود ۸۰ روستا با حدود ۳۰ هزار نفر جمعیت رسیده است.

در همین زمینه بخوانید:

فرمانده انتظامی اهواز: بی توجهی مسؤولان امر به مردم بخش غیزانیه در خصوص تامین آب شرب عامل اعتراض بود/ دو نفر از تجمع کنندگان به صورت سطحی مجروح و بازداشت شدند

شرکت آبفا خوزستان بابت مشکلات آب شرب غیزانیه اهواز عذر خواهی کرد

استاندار خوزستان: آب غیزانیه ظرف دو هفته آینده وصل می‌ شود

نماینده اهواز در مجلس: سرباز مجبور بود به نوجوان «غیزانیه» شلیک کنند

شما فکر می‌کنی «غیزانیه» فقط آب شرب نداره، نه! غیزانیه لوله‌کشی گاز و اینترنت هم نداره

  • منبع خبر : ایرنا