علیزاده طباطبایی: امیدواریم بررسی‌ اعتبارنامه‌ها بی ‌طرفانه انجام شود و برخورد سیاسی دخیل نباشد/ با هر کسی که شائبه فساد دارد، باید برخورد شود
علیزاده طباطبایی: امیدواریم بررسی‌ اعتبارنامه‌ها بی ‌طرفانه انجام شود و برخورد سیاسی دخیل نباشد/ با هر کسی که شائبه فساد دارد، باید برخورد شود
یک حقوقدان درباره عدم تایید اعتبارنامه سه نماینده در مجلس یازدهم می‌گوید: در اینکه با فرد متخلف باید برخورد شود، شکی نیست اما برخوردها نباید تبعیض‌آمیز باشد.

به گزارش سایت خبری مدآرا؛ «سیدمحمود علیزاده طباطبایی»، حقوقدان و وکیل دادگستری، درباره عدم تائید اعتبارنامه سه نماینده در مجلس یازدهم گفت: در کمیسیونی که هست اعتبارنامه‌ها بررسی و رای‌گیری می‌شود و اگر تائید نشد به کمیسیون تحقیق می‌رود. کمیسیون تحقیق بررسی می‌کند و گزارشش را به جلسه علنی می‌دهد.

علیزاده طباطبایی با بیان اینکه این روند ربطی به شورای نگهبان ندارد بلکه خود نمایندگان مجلس تصمیم می‌گیرد، اظهار کرد: این روند از مجلس اول هم بوده است در مجلس اول اعتبار یکی، دو نماینده رد شد و از مجلس اخراج شدند.

این حقوقدان درباره احتمال اخراج این ۳ نماینده از مجلس یازدهم عنوان کرد: احتمال این وجود دارد که این سه نماینده از مجلس اخراج شوند، هر چند که شائبه سیاسی بودن مسئله نیز مطرح است. به هر حال اگر نماینده نقطه ضعف قوی داشته باشد اعتبارنامه‌اش رد می‌شود. این روند بهتر از دخالت شورای نگهبان بعد از انتخابات است.

این وکیل دادگستری افزود: شورای نگهبان بررسی‌ها را انجام داده حالا اگر مدرکی وجود داشته که شورای نگهبان ندیده این مدارک باید به کمیسیون تحقیق برود و بررسی شود. امیدواریم بررسی‌ها بی‌طرفانه انجام شود و برخورد سیاسی، دخیل نباشد.

علیزاده طباطبایی در پایان اظهار کرد: در اینکه با فرد متخلف باید برخورد شود شکی نیست اما برخوردها نباید تبعیض‌آمیز باشد. با هر کسی که شائبه فساد دارد باید برخورد شود حالا می‌خواهد تاجگردون باشد یا هر فرد دیگری، برخورد باید یکسان و مساوی باشد.

  • منبع خبر : برنا