احمد توکلی خطاب به رئیس قوه قضاییه: امتیازات و مجوزهای اعطایی به نمایندگان و خانواده هایشان در طول ده دوره گذشته را بررسی کنید
احمد توکلی خطاب به رئیس قوه قضاییه: امتیازات و مجوزهای اعطایی به نمایندگان و خانواده هایشان در طول ده دوره گذشته را بررسی کنید
رییس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت در نامه ای به رییس قوه قضاییه خواستار بررسی تمام امتیازات و مجوزهای اعطایی به نمایندگان و خانواده هایشان در طول ده دوره گذشته شد.

به گزارش سایت خبری مدآرا؛ متن این نامه به شرح زیر است:

برادر ارجمند  آیت الله  رئیسی

رییس محترم قوه قضائیه

سلام علیکم،

چنانچه مستحضرید، برخی انحصارگران در طول سالهای گذشته در تلاش بوده اند با اعطای امتیاز به نمایندگان، از اصلاح قانون برای رفع انحصارشان، جلوگیری کنند. بر همین اساس احتمال می رود برخی نمایندگان ‎مجلس شورای اسلامی که قبل از شروع دوره نمایندگی، امتیازهایی مثل ‎پروانه‌وکالت، امتیاز سردفتری، ‎‌مجوز کارگزاری بورس و… نداشته‌اند اما در طول دوره نمایندگی چنین مجوزها و امتیازاتی به آنها یا اعضای خانواده شان تعلق گرفته باشد.

بیشتر بخوانید:  نمایندگان نزدیک به جبهه پایداری "باشگاه کشورهای تحریم شده توسط آمریکا" راه اندازی می کنند

از آنجا که اعطای مجوزها و امتیازها به نمایندگان مجلس، شائبه لابیگری برای نفوذ دارد، پیشنهاد می‌کنیم دستور فرمایید همه امتیازات و مجوزهای دریافتی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و همسر و فرزندان آنها در همه ده دوره گذشته، احصا و بررسی شود و اگر درطول دوره نمایندگی چنین امتیازاتی دریافت شده، باطل شوند. صادرکنندگان این مجوزها و امتیازات هم اگر خلاف قانون رفتار کرده اند، تحت تعقیب قرارگیرند.

احمد توکلی

رئیس هیات مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت

  • منبع خبر : ایسنا