نماینده مجلس یازدهم: نسخه‌ای از وصیت نامه امام (ره) همیشه همراهم است
نماینده مجلس یازدهم: نسخه‌ای از وصیت نامه امام (ره) همیشه همراهم است
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: وصیتنامه حضرت امام خمینی (ره) شخصی نبوده بلکه تمام حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و امنیتی را در بر گرفته و لذا تکیه بر این وصیتنامه در سیاست‌گذاری‌ها و مدیریت کشور همواره راهگشا بوده و هست.

به گزارش سایت خبری مدآرا؛ اقبال شاکری با تاکید بر ضرورت مرور وصیتنامه امام خمینی (ره) توسط مسئولان بیان کرد: تمامی مدیران و مسئولان نظام اسلامی باید دائما وصیتنامه سیاسی – الهی حضرت امام خمینی (ره) را مرور کنند. از آنجا که ما امام راحل را به عنوان مرجعیت کل انقلاب اسلامی شناخته و قبول داریم بنابراین وصیتنامه ایشان باید همواره نصب‌العین ما باشد.

وی در ادامه اظهار کرد: وصیتنامه حضرت امام خمینی (ره) شخصی نیست بلکه جهانی و عمومی بوده و تمام ارکان انقلاب اسلامی را دربردارد. از همه مهم‌تر مسئولان نظام باید به این وصیتنامه توجه داشته و برای فراموش نکردن آن را مرور کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم تصریح کرد: وصیتنامه امام خمینی (ره) و بیانیه گام دوم انقلاب هر دو نوعی اسناد و نفحات الهی است که از زبان حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری بیان شده است. بنده شخصا به این وصیتنامه همواره رجوع کرده و نسخه‌ای از آن را همراه خود دارم.

وی در ادامه تاکید کرد: زمانی که تعارض منافع در زندگی ما پیش می‌آید و بین زندگی عادی با مسئولیت‌های اجتماعی خود تعارض پیدا می‌کنیم، بهترین راهنما می‌تواند وصیتنامه حضرت امام خمینی (ره) باشد. در انتخاب نمایندگان مجلس شورای اسلامی، رییس جمهور و نمایندگان مجلس خبرگان رهبری نیز یکی از مراجع راهنمای ما می‌تواند وصیتنامه حضرت امام خمینی (ره) باشد.

بیشتر بخوانید:  زیباکلام: اصولگرایان شانس اول انتخابات مجلس در شهرستان‌ها هستند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جهان شمول بودن وصیتنامه سیاسی – الهی حضرت امام خمینی (ره) بیان کرد: در وصیتنامه حضرت امام خمینی (ره) به وظایف مسئولان و روابط بین‌المللی به خوبی اشاره شده است. همچنین  این وصیت نامه مسائل مربوط به حوزه کاری مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان رهبری و حوزه‌های علمیه را نیز در بر گرفته و از سوی دیگر خطاب به خانواده شهدا، ایثارگران و جوانان نیز نوشته شده است.

شاکری با تاکید بر اینکه وصیتنامه حضرت امام خمینی (ره) تمام حوزه‌ها را در بر گرفته و هیچ چیزی را از قلم نینداخته است،‌ گفت: این وصیتنامه حاصل یک عمر مبارزه حضرت امام خمینی (ره) و استقامت ایشان در حوزه‌های مختلف است که قطعا توجه و بکارگیری آن در سیاست‌گذاری‌ها و مدیریت کشور راهگشاست. حضرت امام خمینی (ره) در خاطر ما همچنان زنده و پیشرو است.

  • منبع خبر : ایسنا