محمد جواد عسکری: به دلیل عدم احساس مسئولیت بانک مرکزی ۵۰۰ تن بذر اصلاح شده پنبه در گمرک هرمزگان معطل مانده و در معرض نابودی است
محمد جواد عسکری: به دلیل عدم احساس مسئولیت بانک مرکزی ۵۰۰ تن بذر اصلاح شده پنبه در گمرک هرمزگان معطل مانده و در معرض نابودی است
محمد جواد عسکری، نماینده داراب گفت 500 تن بذر پنبه اصلاح شده در هرمزگان مانده است و بانک مرکزی برای ترخیص همکاری نمی کند.

عسکری در گفتگو با خبرنگار پارلمانی سایت خبری مدآرا گفت: حدود ۵۰۰ تن بذر اصلاح شده پنبه که اخیرا وارد کشور شده متاسفانه در گمرک بندعباس اجازه ترخیص داده نشده است.

وی ادامه داد: به دلیل عدم احساس مسئولیت بانک مرکزی ۵۰۰ تن بذر اصلاح شده پنبه در گمرک هرمزگان معطل مانده و در معرض نابودی است و اگر بذرها زود تر ترخصیص نشود قوه نامیه بذرها از بین خواهد رفت و تاریخ کاشت با تاخیر رو برو شده و کاهش عملکرد خواهد داشت که اینگونه عملکرد بانک مرکزی با شعار سال (جهش تولید) مغایرت راهبردی دارد.

عسکری ادامه داد: بنده در راستای ترخیص بذر اصلاح شده پنبه با رئیس کل بانک مرکزی صحبت و توضیحات لازم را ارائه کردم که امیدواریم هرچه سریع تر این بذر های ترخیص و به دست کشاورزان برسد.

وی گفت: حدود ۵ کشتی کود فسفات و پتاس نیز در بندرعباس پهلو گرفته است اما متاسفانه ارز آزاد نمی شود و کشاورزان برای کشت بهاره نیاز شدیدی به کود پتاس و فسفات که انتظار داریم بانک مرکزی هر چه سریع تر نسبت به تامین ارز اقدام کند تا کشاورزان به از بذر و کود مورد نیاز بهرمند شوند.

بیشتر بخوانید:  یک حاشیه از پارلمان/ مقصودی: این دولت و مجلس یک نمک کم داشت که «نمکی» هم آمد

عسکری گفت: بی توجه ای مسئولین به ویژه بانک مرکزی به این موضوع بر خلاف سخنان رهبر معظم انقلاب در زمینه عمل به شعار سال و جهش تولید است که امیدواریم در طی روزهای آتی این مشکل برطرف شود.

کاندیدای ریاست کمیسیون کشاورزی مجلس یازدهم گفت: عمده درآمد روستاییان و عشایر از بخش کشاورزی است و حدود ۳۰ میلیون نفر از مردم به طور مستقیم درگیر مسائل کشاورزی هستند و از طرفی دیگر لازم است در راستای مطالبات مقام معظم رهبری مبنی بر تلاش برای اقتصاد مقاومتی، جهش تولید و اشتغالزایی عمل کرد و بر همین اساس و برنامه هایی که ارائه کردم امیدوارم ریاست کمیسیون کشاورزی مجلس را برعهده بگیرم و ظرفیت کشاورزی را به گونه ای برسانیم که جایگزین نفت شود.

جهت مطالعه برنامه کمیسیون کشاورزی مجلس کیلیک کنید

  • منبع خبر : سایت خبری مدآرا