اگر امام خمینی (ره) زنده بود از این شرایط رضایت داشت؟
اگر امام خمینی (ره) زنده بود از این شرایط رضایت داشت؟
نماینده دوره ششم مجلس بیان کرد: اصل جمهوری اسلامی تحقق پیدا کرده اما آیا همه اهدافی که امام داشت تحقق پیدا کرده، من فکر می‌کنم که تحقق پیدا نکرده است.

به گزارش سایت خبری مدآرا؛ سیدناصر قوامی، عضو پیشین ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و نماینده پیشین مجلس درباره ویژگی ها و شخصیت امام (ره) به مناسبت سالگرد رحلت ایشان گفت: یکی از ویژگی‌هایی که حضرت امام داشت این بود که به دنیا، مال و مادیات علاقه‌ای نداشتند و به همه معنا از این جهت محزب بود. شاهدیم که زندگی‌اش چگونه بود. خانه‌ای که در دورترین نقطه قم قرار داشت. زمانی که ما در قم بودیم و ایشان قیام کردند خانه ایشان جزو  آخرین خانه‌های قم بود یعنی در آن باغ انار بود و آن خانه نیز اکنون موزه شده؛ جماران هم که خانه محقری بود. تا جایی‌که از ایشان نقل می‌کردند امام می‌فرمود لامپ‌های خانه کم مصرف باشد و پرمصرف نباشد. بنابراین به بحث بیت‌المال توجه بسیاری می‌کردند.

قوامی افزود: ایشان جزو مراجع تقلید بودند. به یاد دارم که آیت‌الله بروجردی بیمار بود روحانیونی که از قم می‌آمدند از آنها می‌پرسیدم و آنها می‌گفتند یک حاج آقا روح‌الله است که بسیار در فقه دقیق است اگر به میدان بیاید، جزو مراجع می شود. بعد از فوت آیت‌الله بروجردی با همان صحبت‌هایی که علمای قم می‌کردند من همان موقع از ایشان تقلید کرده و مروج ایشان بعد از فوت آیت‌الله بروجردی بودم. ویژگی بسیار مهمی که امام داشتند این بود که برایش منصب و مقام مطرح نبود و مقامش بالاتر از یک رهبر جمهوری اسلامی بود.

بیشتر بخوانید:  حجت الاسلام ناصر قوامی: اصلاح‌طلبان نباید برای حضور در حکومت دست‌وپا بزنند/ طرفداران اصلاحات دیگر نمی‌خواهند دوباره چهره‌ای مثل حسن روحانی با رأی‌هایشان به توفیق برسد

این فعال سیاسی اصلاح طلب درباره تحقق پیدا کردن سخنان و اهداف امام خمینی (ره) نیز بیان کرد: به هر صورت بعضی از اهداف حضرت امام تحقق پیدا کرده است. هدف ایشان این بود که جمهوری اسلامی بیاید و استکبار و شاه برود. بنابراین بعضی از اهداف ایشان تحقق پیدا کرده است ولی فکر می‌کنم، حضرت امام خمینی اگر در حال حاضر زنده بود از این وضعیت رضایت نداشت. یعنی این مسائل فساد مالی و اداری که وجود دارد به ویژه اینکه افراد متهم به فساد مالی در جایگاه بسیار مهم قرار می‌گیرند طبعا امام اگر بود از این وضعیت رضایت نداشت.

او ادامه داد:  در هر صورت اصل جمهوری اسلامی تحقق پیدا کرده اما آیا همه اهدافی که امام داشت تحقق پیدا کرده، من فکر می‌کنم که تحقق پیدا نکرده و اگر امام بود، امروز به این وضع رضایت نداشت.

  • منبع خبر : برنا