دو نفر در رابطه با آتش‌ سوزی مراتع بازداشت شدند
دو نفر در رابطه با آتش‌ سوزی مراتع بازداشت شدند
دادستان عمومی و انقلاب یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد از تشکیل ۳ پرونده و بازداشت ۲ نفر در رابطه با آتش سوزی جنگل‌های این استان خبرداد.

به گزارش سایت خبری مدآرا؛ سید علی ملک حسینی در جمع خبرنگاران افزود: در صورتی که کسی عمدا اقدام به آتش زدن جنگل‌ها کند، مجازات کیفری و جبران خسارت خواهد داشت.

وی اظهارکرد: ۳ پرونده در چند شهرستان استان در رابطه با آتش سوزی جنگل‌های استان تشکیل شده، ۲نفر که اقدام به آتش زدن آن‌ها محرز است، در یاسوج بازداشت هستند اما عمدی یا سهوی بودن کارشان باید مشخص شود.

دادستان عمومی و انقلاب یاسوج با بیان اینکه بحث امنیتی در زمینه آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع استان کهگیلویه و بویراحمد مطرح نیست، خاطرنشان کرد: آتش سوزی ها هنوز در رابطه با عمدی بودن آتش سوزی ها منتهی به شناسایی شخصی نشده است.

ملک حسینی تصریح کرد: در صورتی که محرز شود عمدی در آتش سوزی جنگل‌های استان بوده طبق قانون با عاملان آتش سوزی برخورد خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه آتش سوزی جنگل‌ها تنها مربوط به امسال نیست و سالهای قبل نیز اتش سوزی داشته ایم، ادامه داد: مدیران و متولیان قبلی باید امکانات و تجهیزات لازم برای اطفاء حریق را فراهم می کردند و در آتش سوزی های اخیر مدیران برای مهار آتش از تمام توان استان استفاده کرده اند.

بیشتر بخوانید:  روایت لیدا کاوه از آدم‌ربایی حقیقت ندارد

دادستان عمومی و انقلاب یاسوج عنوان کرد: همچنین بر بازار استان نظارت داریم که افزایش قیمت ها بی رویه و خارج از چارچوب نباشد.

ملک حسینی در خصوص بدحجابی در سطح استان تاکید کرد: بدحجابی سازماندهی شده در استان نداریم و در صورتی که باشد طبق قانون اشخاص و گروه‌هایی که در فکر بدحجابی و بی حجابی باشند را رصد و با آن‌ها برخورد می کنیم.

وی بیان کرد: حجاب و عفاف یک کار فرهنگی است که اقدامات دستگاه قضایی، در کنار کار دستگاه‌های فرهنگی است.

  • منبع خبر : ایسنا