چرا نماینده پیگیر «فیلتر اینستاگرام» خودش هم در اینستاگرام فعال است هم تلـــگرام؟
چرا نماینده پیگیر «فیلتر اینستاگرام» خودش هم در اینستاگرام فعال است هم تلـــگرام؟
به نظر می رسد که پس از حضور برنامه ریزی شده حجت السلام قمی در صحن مجلس یازدهم و سخنان او درباره وضعیت اینستاگرام و مسائل مربوط به فضای مجازی، برخی از فعالان رسانه ای عمدتاً اصولگرا و منتسب به یک جناح خاص از محدود تر شدن فضای مجازی صحبت می کنند. 

«خدا کند این اتفاق افتد» این پاسخ «حجت الاسلام حسن نوروزی»، عضو کمیسیون حقوقی مجلس یازدهم به سوال خبرنگار خبرگزاری برنا بود که نظر او را درباره فیلتر اینستاگرام جویا شده بود و این نماینده مردم رباط کریم در مجلس هم گفته بود: فضای باز اینستاگرام و تلگرام تهدید برای جوانان است و این برای نظام شکنندگی دارد. کمیسیون حقوقی شکل گیرد به جد دنبال فیلتر اینستاگرام خواهیم بود. (اینجا)

به نظر می رسد که پس از حضور برنامه ریزی شده حجت السلام قمی در صحن مجلس یازدهم و سخنان او درباره وضعیت اینستاگرام و مسائل مربوط به فضای مجازی، برخی از فعالان رسانه ای عمدتاً اصولگرا و منتسب به یک جناح خاص از محدود تر شدن فضای مجازی صحبت می کنند.

محمد مهاجری فعال سیاسی اصولگرا در ارتباط با همین موضوع در تلگرامش نوشت: عده ای این روزها محکم دنبال بستن اینستاگرام هستند ،اما کسی حاضر نیست با طرح مستقیم خواسته اش،خود را بی اعتبار کند. به عبارت دیگر دوست دارند فیلتر کنند اما هزینه اش را هم نپردازند. حتی به نظر می رسد قوه قضاییه هم نمی خواهد یک قاسم زاده دوم پیدا شود و این بار حکم تعطیل اینستاگرام را صادر کند.

این فعال رسانه ای ادامه داد: رفتارشناسی این جماعت نشان می دهد وقتی از لفظ”کنترل” استفاده میکنند منظورشان فیلترینگ است اما با دو شرط: نخست اینکه برای خودشان فیلتر نباشد و دوم اینکه پا در دریا بگذارند اما خیس نشوند.یعنی فیلترینگ را برای برخی مقاصد سیاسی انجام دهند اما به حساب خودشان نوشته نشود.
مهاجری در پایان یادداشت خود این نکته را هم خطاب به نمایندگان مجلس انقلابی یازدهم گوشزد کرد: مثل آقای نوروزی نماینده محترم رباط کریم، صریح و بی شیله پیله بگویید دنبال فیلتر اینستاگرام هستید. این صراحت هیچ نشانه ای از نفاق ندارد و چنین شجاعتی شایسته احترام و تجلیل است.
اما نکته قابل توجه در این بین عقب نشینی عجیب حسن نوروزی پس از اظهارات جنجالی اش درباره فیلتر اینستاگرام بود. این عضو کمیسیون حقوقی مجلس در صفحه اختصاصی و رسمی اش در همان شبکه اجتماعی که اتفاقاً آرزوی فیلترش را دارد درباره گفت و گوی خودش با خبرگزاری برنا نوشت: بنده چنین موضوعی را مطرح نکرده و تکذیب می کنم.
حسن نوروزی که سال گذشته در اظهارت جنجالی دیگری درباره سقوط هواپیمایی اوکراینی خبرساز شده بود در پست های اینستاگرامی خودش که در آن کامنت های مخاطبانش را مسدود کرده است کانال تلگرامی خودش را هم تبلیغ کرده و خبری از معرفی شبکه های اجتماعی و پیام رسان های داخلی هم نیست.
نماینده مردم رباط، بهارستان و پرند ۴۳۹۲ دنبال کننده دارد و خود تنها صفحات آیت الله خامنه ای و امام خمینی را دنبال می کند.
احضار وزیر ارتباطات به مجلس تنها یک شوی تبلیغاتی برای نمایندگان انقلابی مجلس بود تا به او اخطار بدهند برای آینده. آنها به جد نگران بازتاب عملکرد خود طی یکسال آتی و بازگشت احتمالی دوباره مردم به پای صندوق های رای برای انتخاباتی بهتر (در صورت عملکرد بهتر شورای نگهبان) برای ریاست جمهوری ۱۴۰۰ هستند.
باز ماندن شبکه های اجتماعی و نگاهی به عقب ماندگی و انتشار سخنرانی ها و عملکرد پوپولیستی این نمایندگان در خانه ملت و انتشار این اخبار در شبکه های اجتماعی باعث می شود تا این نمایندگان اقلیت مردم نه تنها دستشان برای مردمی که انتخابات مجلس یازدهم را تحریم کرده بودند رو شود بلکه آن دسته از رای دهندگانی که برای آینده ای بهتر دل در گرو این نمایندگان داشتند هم از رای خود پشیمان شوند.
با این وجود باید منتظر ماند و دید که برنامه این افراد برای محدود کردن بیشتر فضای مجازی چیست. آیا آنها کماکان بر خواسته خود اصرار خواهند کرد و یا اینکه سعی می کنند جور دیگری وارد این کارزار خطرناک شوند.

بیشتر بخوانید:  استخدام متخصص فنگ‌شویی برای خانه نوعروس+ جزییات

 

صفحه رسمی حسن نوروزی در اینستاگرام

 

 

صفحه رسمی حسن نوروزی در تلگرام

  • منبع خبر : سایت خبری مدآرا - بارانا موسوی