عضو هیئت رئیسه مجلس: استیضاح هیچ وزیری در دستور کار مجلس قرار نگرفته است
عضو هیئت رئیسه مجلس: استیضاح هیچ وزیری در دستور کار مجلس قرار نگرفته است
روح الله متفکر آزاد به انتشار خبر برخی رسانه درباره استیضاح وزیر کشور در مجلس واکنش نشان داد.

روح الله متفکر آزاد عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی سایت خبری مدآرا با اشاره به برخی خبر های مبنی بر استیضاح وزرا گفت: تا کنون نامه ای در خصوص استیضاح وزرا به دست هیئت رئیسه نرسیده است.

وی ادامه داد: مسئول سئوال از وزرا در هیئت رئیسه مجلس، از اعضای هیئت رئیسه می باشند و بنده در خصوص سئوال از وزرا اطلاعی ندارم اما درباره استیضاح که مسئولیت آن با بنده است تا کنون موردی برای هیچ کدام از وزرا نداشتیم.

 

گفتنی است عصر امروز سایت عصر ایران به نقل از یک منبع آگاه خبر داد که “تعدادی از نمایندگان با محوریت اردشیر مطهری نمایندهٔ اصولگرای گرمسار سمنان مشغول رایزنی و مذاکره برای تدوین طرح نهایی استیضاح عبدالرضا رحمانی فضلی در چندین محور مختلف هستند.”

بیشتر بخوانید:  کم‌بارش‌ترین نقطه کشور کجاست؟

این سایت نوشت یکی از محورهای استیضاح وزیر کشور، “بی‌تدبیری در ماجرای افزایش قیمت بنزین در آبان ماه ۱۳۹۸ که سبب تحمیل هزینه‌های بی‌جهت به‌نظام و مردم شد” اعلام شده است.

دیگر موارد اسیتضاح اینگونه است: “رابطه بازی و بی‌ضابطگی در انتخاب استانداران و فرمانداران و استفاده از افراد ناکارآمد و ضعیف در مدیریت استانداری‌ها و فرمانداری‌ها، نا کفایتی در مدیریت بحران به‌عنوان نمونه زلزله کرمانشاه، سیل‌های گلستان، خوزستان و لرستان، از دیگر محورهای این استیضاح است”.

  • منبع خبر : سایت مدآرا