علی صوفی: استعفای آقای عارف دلیل بر انحلال شورای عالی سیاست‌گذاری نیست
علی صوفی: استعفای آقای عارف دلیل بر انحلال شورای عالی سیاست‌گذاری نیست
وزیر تعاون دولت اصلاحات می گوید که خبراستعفای محمدرضا عارف از شورایعالی سیاستگذاری اصلاح طلبان را از رسانه ها شنیده است.

به گزارش سایت خبری مدآرا؛ علی صوفی، از اعضای شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، نسبت به ضدونقیض‌هایی که درباره استعفای عارف گفته می‌شود، انتقاد کرد و به سایت‌ خبری-تحلیلی «فردا» گفت: «در جریان استعفای آقای موسوی‌لاری هم ما از طریق فضای مجازی و رسانه‌ها مطلع شدیم. اکنون هم بحث استعفای آقای عارف در شورای عالی مطرح نشده است و صرفا رسانه‌ها آن را منتشر کردند. نکته دیگر اینکه گفته می‌شود آقای عارف استعفایش را به آقای داود محمدی که او هم تنها یکی از اعضای شورای عالی سیاست‌گذاری است، داده که این اقدام کاری غیرمتعارف است و معلوم نیست که چرا آقای محمدی در جریان استعفای دکتر عارف بوده اما دیگر اعضا خبر نداشته‌‌اند. همه این‌ مسائل موضوع استعفای دکتر عارف را مشکوک می‌کند و طبیعی به نظر نمی‌آید و به‌ نظر می‌رسد به‌نوعی دوستان می‌خواهند بدون هیچ‌گونه هزینه‌ای ابتکار عمل را در دست بگیرند… آن‌چیزی که رخ داده در هیچ‌جا شنیده نشده بود و اگر اسفندماه استعفا داده، یعنی قبل از آقای موسوی‌لاری استعفا داده که این کاملا عجیب و به دور از منطق است.

آقای محمدی هم دو هفته پیش گفت‌وگویی انجام داد و گفت شورای عالی سیاست‌گذاری منحل شده و تعطیل است که سخن او کاملا کذب بود و در جلسه شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان هم بسیاری از شخصیت‌های اصلاح‌طلب از او انتقاد کردند که این چه گفت‌وگویی است که انجام داده‌ای؟ درعین‌حال وقتی او چنین ادعایی را مطرح می‌کند که شورای عالی منحل شده، اگر استعفای عارف به او داده شده بود، تردید نکنید که خبر استعفای عارف را اعلام می‌کرد، زیرا او که از انحلال شورا سخن می‌گوید، اگر خبر استعفای آقای عارف را در اختیار داشت، حتما می‌گفت که نگفت؛ یعنی اگر استعفایی در کار باشد، حتما به همین روزهای اخیر مربوط است نه چهار ماه پیش. در کنار همه اینها اصلا مسئولیت آقای محمدی چیست که استعفا به او داده شود؟». او درباره اینکه استعفای عارف دلیل بر انحلال شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان نیست، افزود: «استعفای آقای عارف دلیل بر انحلال شورای عالی سیاست‌گذاری نیست، زیرا هیئت‌رئیسه را اعضای شورا تعیین می‌کنند و استعفای نایب‌رئیس و حتی رئیس شورا نمی‌تواند حکم به انحلال شورا باشد.

بیشتر بخوانید:  دبیرکل حزب پیشرو اصلاحات: با طرح «سرا» مخالف بودیم/ شاید به روال انتخابات گذشته برگردیم

شورای عالی کاملا قانونی همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد و تمام مجوزهای لازم را از وزارت کشور دارد. یک ایراد کوچک به کمیسیون ماده احزاب وجود داشت که آن هم حل شد». صوفی همچنین در پاسخ به این پرسش که چرا از اسفندماه تاکنون شورای عالی هیچ جلسه‌ای تشکیل نداده است، گفت: «شرایط کرونایی باعث تعطیلی جلسات شد. البته این امکان وجود داشت که مثل شورای هماهنگی با تعداد کمتر از ۵۰ نفر که معمولا هم نفرات حاضر در شورای عالی ۴۰ نفر هستند، جلسات برگزار شود، اما وقتی آقای موسوی‌لاری استعفا داد، آقای عارف دچار نوعی بی‌عملی شد و انتظاری هم وجود نداشت که آقای عارف اقدام به برگزاری جلسه کند».
‌‌‌

  • منبع خبر : فردا