پاسخ حمید رسایی به ادعای شکایت ناطق نوری از او/ عدم ارتباط کاری و سازمانی مستقیم و غیرمستقیم اکبر طبری با ناطق نوری شبیه شوخی است
پاسخ حمید رسایی به ادعای شکایت ناطق نوری از او/ عدم ارتباط کاری و سازمانی مستقیم و غیرمستقیم اکبر طبری با ناطق نوری شبیه شوخی است
حمید رسایی: اگر آقاي ناطق نوري در جايگاه حساس مسئوليت بازرسي دفتر رهبري در اين خصوص و پس از نامه هشدارآميز مرحوم آقاي مروي، نکاتي را به آيت‌ا... شاهرودي يادآور شده، مستندات آن را منتشر کند.

به گزارش سایت خبری مدآرا؛ به دنبال خبر شکایت حجت الاسلام ناطق نوری از حمید رسایی که روز گذشته منتشر شد. سایتی به نام «مصاف» متعلق به علی‌اکبر رائفی‌پور متنی را به عنوان پاسخ رسایی منتشر کرده که چنین است: ۱٫ بنده در توئیتی که منتشر کردم‌، هیچ اتهامی را متوجه آقای ناطق نوری نکردم و فقط سوالات و ابهامات موجود از جمله حمایت‌های اداری از طبری و لزوم بررسی هزینه ساخت حوزه علمیه مجلل آقای ناطق در لواسان را تا حدودی مطرح کردم تا در مسیر رسیدگی پرونده مورد توجه قرار گیرد. ۲٫ ادعای عدم شناخت شخصی مطلق و عدم ارتباط کاری و سازمانی مستقیم و غیرمستقیم اکبر طبری با ناطق نوری به مزاح بیشتر شبیه است، آن هم درحالی‌که طبری در زمان وزارت کشوری ناطق نوری، بخشدار منطقه بلده شهرستان نور شده و سپس در زمان ریاست وی بر مجلس و نمایندگی برادرش در حوزه انتخابیه نور و محمودآباد، به فرمانداری شهرستان محمودآباد منصوب می‌شود.

درخصوص حامی مالی حوزه علمیه مجلل آقای ناطق نوری در لواسان و ادعای عدم حمایت طبری، لازم است با بررسی اسناد‌، ضابطان پرونده و قاضی دادگاه اعلام نتیجه کنند. ۳٫ ادعا شده که ناطق نوری هیچ توصیه‌ای نسبت به طبری نداشته بلکه در دوره ریاست آیت‌ا… شاهرودی، در این خصوص هشدار داده است. اولا طبری در زمان وزارت کشوری ناطق نوری، بخشدار و در دوره ریاست مجلس وی، فرماندار محمودآباد در کنار نور می‌شود که این بالاتر از هر توصیه‌ای است. ثانیا اگر آقای ناطق نوری در جایگاه حساس مسئولیت بازرسی دفتر رهبری در این خصوص و پس از نامه هشدارآمیز مرحوم آقای مروی، نکاتی را به آیت‌ا… شاهرودی یادآور شده، مستندات آن را منتشر کند. مخاطراتی که آقای ناطق نگرانش بوده و یادآور شده چه اموری بوده؟ در صورت صحت این ادعا چرا رئیس بازرسی این نهاد مهم‌، وقتی آقای شاهرودی به این مخاطرات توجه نکرده، موضوع را رها کرده است؟

بیشتر بخوانید:  فساد باند احمدی‌نژاد هم در دادگاه طبری بررسی می‌شود؟

ثالثا اگر ادعای مذکور را بپذیریم، صراحتا دفتر وی به سکوت ناطق نوری در دوره ریاست آقای آملی لاریجانی اذعان می‌کند! سوال این است که چرا ناطق نوری فقط در دوره آقای شاهرودی احساس خطر کرده و درباره طبری تذکر داده‌ ولی با اینکه در دوره آقای آملی لاریجانی هم مسئولیت بازرسی را داشته، اما ادعان می‌کند که این نکات را به وی یادآور نشده است؟ چرا سکوت کرده است؟ ۴٫ در متن توئیت اول به عزل یا برکناری آقای ناطق از بازرسی اشاره نشده بلکه تعبیر کنار گذاشتن وی به‌کار برده شده. بدیهی است که استعفای آقای ناطق می‌توانست مورد پذیرش قرار نگیرد و ایشان کنار گذاشته نشود. دفتر وی درباره اینکه چرا وی به تصمیم استعفا سوق داده شد نیز چیزی نگفته است و شاید اگر به دلایل استعفا در ماه‌های نزدیک به انتخابات هم اشاره می‌شد، بجا بود. ۵٫ بنده برای حضور در دادگاه و طرح سوالات مهم‌تر همراه با مستندات آمادگی دارم.

  • منبع خبر : آرمان