سخنگوی هیئت رییسه مجلس یازدهم: ۷۵ درخواست تشکیل فراکسیون در مجلس یازدهم وصول شده است/ تاکنون اصلاح‌طلبان درخواست تشکیل فراکسیون نداشته‌اند
سخنگوی هیئت رییسه مجلس یازدهم: ۷۵ درخواست تشکیل فراکسیون در مجلس یازدهم وصول شده است/ تاکنون اصلاح‌طلبان درخواست تشکیل فراکسیون نداشته‌اند
سخنگوی هیئت رییسه در مجلس یازدهم گفت: هنوز اصلاح طلبان برای تشکیل فراکسیون اقدامی نکرده اند و فقط فراکسیونی تحت عنوان مستقیلن، دیده شده است.

به گزارش سایت خبری مدآرا؛ «محمدحسین فرهنگی»، نماینده مردم تبریز و سخنگوی هیات رئیسه مجلس یازدهم، درباره «تعداد درخواست ها برای تشکیل فراکسیون در مجلس یازدهم» گفت: فراکسیون‌ها در مجلس یازدهم متوقف نشده، حدود ۷۵ درخواست تشکیل فراکسیون در مجلس یازدهم واصل شده و تعدادی از این فراکسیون‌ها موضوعات واحد دارند و طبق آئین‌نامه باید در هم ادغام شوند، که در این صورت تعداد فراکسیون‌ها کاهش می‌یابد.

او در ادامه گفت: عناوین عدس و سیر در فراکسیون‌هایی که به هیات رئیسه واصل شده مشاهده نشده، برخی از فراکسیون‌ها در این هفته تشکیل می شود؛ فراکسیون‌ها موضوعات مختلف و متنوعی دارند.

بیشتر بخوانید:  فعال سیاسی اصولــگرا: رهبری بر منع استیضاح روحانی تأکید کردند نه منع سوال از او

فرهنگی بیان کرد: در مجلس دهم ۱۱۴ فراکسیون تشکیل شد. هنوز اصلاح‌طلبان برای تشکیل فراکسیون اقدامی نکرده‌اند و فقط فراکسیونی تحت عنوان مستقلین دیده شده است.

نماینده مردم تبریز در مجلس در خصوص هیات نظارت بر رفتار نمایندگان گفت: طبق قانون بعد از آغاز بکار کمیسیون‌ها هیات نظارت بر رفتار نمایندگان تشکیل می شود. برای شکل‌گیری هیات نظارت بر رفتار نمایندگان باید رئیس کمیسیون حقوقی و اصل نود مجلس مشخص شوند و این اتفاق هنوز در مجلس یازدهم، نیافتاده است. بلافاصله پس از مشخص شدن روسای برخی کمیسیون‌ها هیات نظارت تشکیل می‌شود.

  • منبع خبر : برنا