فاطمه قاسم پور، رییس جدید فراکسیون زنان مجلس یازدهم کیست؟
فاطمه قاسم پور، رییس جدید فراکسیون زنان مجلس یازدهم کیست؟
نماینده مردم تهران به عنوان رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

به گزارش سایت خبری مدآرا؛ فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی امروز تشکیل جلسه داد و اعضای هیئت رئیسه این فراکسیون مشخص شدند. بر این اساس، «فاطمه قاسم پور» به عنوان رئیس، «فاطمه رحمانی» به عنوان نایب رئیس و «سارا فلاحی» به عنوان سخنگوی این فراکسیون انتخاب شدند.

خانم قاسم پور دارای کارشناسی مهندسی پلیمر از دانشگاه صعنتی امیرکبیر و کارشناسی ارشد فلسفه غرب از دانشگاه اصفهان و دکترای فلسفه تطبیقی دانشگاه علامه طباطبایی است.
او دارای آثاری در حوزه نقد فمینیسم و فمینیسم اسلامی است و در حوزه مطالعات زنان پژوهش هایی را انجام داده است. مطالعه تطبیقی رویکرد فمینیسم اسلامی و امام خمینی (ره) در تحقق حقوق اجتماعی و سیاسی زنان در حکومت اسلامی فرایندپژوهی تکوین رشتۀ مطالعات زنان معطوف به تغییرات پارادایمی جنسیت، سازگاری زوجیت در تفسیر المیزان با نظریه ادراکات اعتباری علامه طباطبایی، درک دختران جوان از جنسیت، نقد و بررسی موج چهارم فمینیسم، بررسی مفهوم «نقش جنسیتی» در دیدگاه آمنه ودود، بررسی ساختارهای، زن در اندیشه متفکران دینی پس از انقلاب، علل، زمینه ها و استراتژی های همگرایی سیاستی در حوزه زنان از نمونه آثار اوست.

بیشتر بخوانید:  کاندیداهای نهایی شورای ائتلاف و جبهه پایداری در تهران چه کسانی هستند +اسامی و سوابق
  • منبع خبر : مدآرا