میرسلیم از نامزدی ریاست کمیسیون اصل ۹۰ انصراف داد/گویا همه پافشاری در نیل به ریاست دارند
میرسلیم از نامزدی ریاست کمیسیون اصل ۹۰ انصراف داد/گویا همه پافشاری در نیل به ریاست دارند
نماینده مردم تهران در مجلس از انصراف خود از نامزدی ریاست کمیسیون اصل ۹۰ خبر داد.

به گزارش سایت خبری مدآرا،سید مصطفی آقامیرسلیم، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی  از انصراف خود از نامزدی ریاست کمیسیون اصل ۹۰ خبر داد.

وی گفت: این جانب انصراف خود را از نامزدی برای ریاست کمیسیون اصل ۹۰ تقدیم هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی کردم.

متن نامه آقامیرسلیم، نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم به این شرح است:

«هیئت رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی
با سلام به استحضار می‌رساند:
این جانب انصراف خود را از نامزدی برای ریاست کمیسیون اصل ۹۰ تقدیم می‌کنم.

توضیح این که حساسیت و اهمیت اقدامات این کمیسیون ایجاب می‌کند که شایسته‌ترین فرد برای ایفای خدمات مدیریتی آن انتخاب شود و لذا قانونگذار وظیفه تشخیص آن فرد را بر عهده هیئت رئیسه محترم قرار داده است و تایید آن با رأی مجلس انجام می‌گیرد. تشخیص شایستگی را هیئت رئیسه محترم باید بر مبنای ملاک‌هایی که به وظایف کمیسیون اصل ۹۰ بر می‌گردد با تدوین جدول امتیازات داوطلبان انجام می‌داد و کارشناسانه مشخص می‌کرد چه نامزد‌هایی مناسب ترند. این کار را نباید خود نامزد‌ها مدعی شوند، چون قبیح است و نباید به صحن مجلس واگذار کرد، زیرا گرفتار رایزنی‌های غیر رسمی خارج از قواره‌های شایسته سالاری می‌شود.
نتیجه این که هیئت رئیسه در معرفی شایسته‌ترین نامزد‌ها کوتاهی کرده و این نقطه قوتی برای آن هیئت محترم محسوب نمی‌شود. البته یادآوری می‌کنم که همه نامزد‌ها با حسن ظنی که به یکدیگر دارند از تصمیم بر حق هیئت رئیسه استقبال می‌کردند، اما این روش هیئت رئیسه مبنی بر معرفی همه نامزد‌ها به مجلس و از سر بازکردن مسئولیت، نوعی توهین به نامزد‌های ریاست کمیسیون محسوب می‌شود گویا همه پافشاری در نیل به ریاست دارند.
موفقیت‌های آینده آن هیئت رئیسه را در ارائه خدمات مدیریتی بجا و به موقع از خدای متعال مسئلت می‌کنم.»

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان