اکبر ترکان: نمایندگان مشکلات اصلی کشور را نمی شناسند
اکبر ترکان: نمایندگان مشکلات اصلی کشور را نمی شناسند
مشاور پیشین رئیس‌جمهور می‌گوید: به دلیل اینکه نمایندگان مشکل اصلی را نشناخته‌اند قادر به حل مسائل کشور نخواهند بود.

به گزارش سایت خبری مدآرا، «اکبر ترکان»، مشاور پیشین رئیس‌جمهور و فعال سیاسی اصلاح‌طلب، درباره تندروی‌های مجلس علیه دولت گفت: نمایندگان کنونی مخالفین رقابت‌های انتخاباتی هستند و جبهه مقابل رئیس‌جمهور در انتخابات‌های گذشته بودند. رئیس‌جمهور استیضاح نمی شود و نمایندگان تنها حرف می‌زنند.

او درباره مجلس یازدهم اظهار کرد: این مجلس حاصل رقابت اصولگرا با اصولگرا بوده چون کاندیداهای اصلاح‌طلبان تائید صلاحیت نشدند لذا اصولگرایانی که در انتخابات‌های گذشته رقیب رئیس‌جمهور بودند، حالا در مجلس هستند.

ترکان افزود: در ایران رقبا یک نفس با رئیس‌جمهور پیروز مقابله می‌کنند تا او را از پا بیندازند. اقدامات این مجلس که می‌خواهد همه نارسایی‌های مجلس را متوجه رئیس‌جمهور کند نادیده گرفتن دشمنی‌های ایالات متحده است. آیا مشکلات کشور برمی‌گردد به تصمیمات رئیس‌جمهور و هیات وزیران یا به تحریم‌های ظالمانه‌ آمریکا و ترامپ برمی‌گردد؟ اثرات تحریم و دشمنی‌های اسرائیل، عربستان و آمریکا را نمی‌توان نادیده گرفت.

بیشتر بخوانید:  لیبرال خواندن رئیس‌جمهور در آنتن صداوسیما

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به نامه ۱۲ رئیس کمیسیون مجلس به رئیس‌جمهور عنوان کرد: در نامه‌ای که ۱۲ رئیس کمیسیون به رئیس‌جمهور نوشتند در واقع این مسائل را نادیده گرفتند و همه مسائل را رئیس‌جمهور برگردانده‌اند.

مشاور پیشین رئیس‌جمهور در پایان گفت: به دلیل اینکه نمایندگان مشکل اصلی را نشناخته‌اند قادر به حل مسائل کشور نخواهند بود. اشکال اصلی ناشی از دشمنی‌های آمریکا و متحدینش است. اگر این را نشناسند موفق نمی‌شوند به حل مشکلات کشور کمک کنند. امروز کمک به حل مشکلات در گرو این است که راه حل‌هایی پیدا کنیم تا فشار تحریم‌ها از کشور کم شود و بتوانیم، تولیدات کشور را صادر و نیازهای کشور را وارد و از مسیرهای عادی معامله کنیم.

  • منبع خبر : برنا