فیلم سینمایی «یلـــدا» به دو جشنواره فیلم استونی راه پیدا کرد
فیلم سینمایی «یلـــدا» به دو جشنواره فیلم استونی راه پیدا کرد
فیلم سینمایی «یلدا» ساخته مسعود بخشی در جشنواره تابستانی و پاییزه تالین نمایش داده می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگ و سینما سایت خبری مدآرا؛  «یلدا» که این روز‌ها در سینما‌های «هنر و تجربه» در ایران روی پرده است، در هر دو جشنواره تابستانی و پاییزه تالین به نمایش در می‌آید.

جشنواره فیلم فضای باز تارتوف که نسخه تابستانی جشنواره بین ‎المللی شب‌های سیاه تالین استونی است، با حدود ۲۰ هزار تماشاگر بزرگترین جشنواره فضای باز در میان کشور‌های بالتیک محسوب شده و از دهم الی پانزدهم ماه اوت سال جاری در شهر قدیمی تارتو در کشور استونی برگزار می‌شود.

«یلدا» سومین ساخته مسعود بخشی برای نمایش در این رویداد انتخاب شده است. در پایان این جشنواره به فیلم برگزیده تماشاگران جایزه ویژه‌ای اهدا خواهد شد.

«یلدا» همچنین برای نمایش در جشنواره شب‌های سیاه تالین که در ماه اکتبر برگزار می‌شود، انتخاب شده است. تالین مهمترین جشنواره فیلم استونی و از جشنواره‌های رده الف جهان به شمار می‌رود.

گفتنی است تهیه کننده این فیلم که با نام شبی برای بخشش هم شناخته می‌شود علی مصفا است.

داستان فیلم در مورد مریم کمیجانی، زن جوانی است که به دلیل قتل شوهرش به مرگ محکوم شده. او در شب یلدا به استودیوی یک برنامه زنده تلویزیونی آورده شده تا توسط تنها فرزند مقتول یعنی مونا ضیا بخشیده شود اما مجموعه اتفاقات در صحنه و پشت صحنه این برنامه هر دو زن جوان را در چالشی جدی برای تصمیم‌گیری قرار می‌دهد.

  • منبع خبر : سینما