مصباحی مقدم: نظام جمهوری اسلامی ایران مستقل است/ فرصت همکاری با چین و روسیه را باید مغتنم بشماریم!
مصباحی مقدم: نظام جمهوری اسلامی ایران مستقل است/ فرصت همکاری با چین و روسیه را باید مغتنم بشماریم!
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه سیاست‌های آمریکا علیه ایران با تغییرات رئیس‌جمهور و روی کار آمدن دموکرات‌ها تغییری نمی‌کند، گفت: نباید فرصت همکاری با روسیه و چین را از دست داد.

به گزارش سایت خبری مدآرا؛ حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در رابطه با تعاملات با دو دولت چین و روسیه اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران یک نظام مستقل است و نظامی است که روی پای خود ایستاده و استقلال سیاسی صد در صد و کاملی دارد. البته شعار نه شرقی نه غربی که در آغاز انقلاب جمهوری اسلامی ایران داده شد، یک شعار استراتژیک در نظام جمهوری اسلامی است یعنی نه وابستگی به شرق و نه وابستگی به غرب.

وی عنوان کرد: معنای عدم وابستگی، عدم همکاری نیست بلکه می‌تواند همکاری و پیمان‌های اقتصادی و سیاسی با کشور‌های مختلف و با روابط متوازن و متعادل صورت بگیرد به گونه‌ای که این روابط حکایت از سلطه دولتی نسبت به دولت جمهوری اسلامی ایران نکند. اکنون که غربی‌ها با رفتار دولت آمریکا به شدت ایران را تحت فشار تحریم‌ها قرار داده‌اند و از سوی دیگر روزنه‌ای برای همکاری میان ایران و چین و همکاری ایران و روسیه و سایر کشور‌ها من جمله کشور‌های همسایه اتفاق افتاده است ما باید این فرصت را مغتنم شماریم و با این کشور‌ها روابط دوجانبه و چندجانبه سیاسی و اقتصادی و احیاناً همکاری‌های نظامی داشته باشیم.

بیشتر بخوانید:  وزیر آموزش و پرورش دولت خاتمی: جریان اصلاحات از سکوی دولت بالا رفت اما زیر بار مشکلاتش نمی‌رود
  • منبع خبر : مهر