ردپای رئیس جمعیت هلال احمر در تعطیل شدن تحریریه روزنامه شهروند/ همتی چرا اصرار به توقیف دارد؟
ردپای رئیس جمعیت هلال احمر در تعطیل شدن تحریریه روزنامه شهروند/ همتی چرا اصرار به توقیف دارد؟
به استناد بسیاری از روزنامه نگاران؛ اکبر همتی رییس جمعیت هلال احمر از اصلی ترین حامیان متوقف شدن نسخه کاغذی روزنامه شهروند است.

به گزارش گروه تحلیل خبر سایت خبری مدآرا؛طی چند ساعت گذشته برخی روزنامه نگاران در شبکه های اجتماعی از تعطیلی روزنامه شهروند خبر داده اند و نوشته اند که طبق دستور همتی، رییس جمعیت هلال احمر به زودی نسخه کاغذی روزنامه جمع خواهد شد.

یکی از کاربران در همین رابطه در توییتر نوشت: یک ماه پیش رئیس جمعیت هلال احمر فشار آوردکه نسخه کاغذی روزنامه شهروند تعطیل شود،سردبیر و دوستان انجمن صنفی پیگیری کردند و نوبخت قول دادکه برای حفظ روزنامه، هزینه‌های آن را خواهد داد. حالا هلال احمر پول را از سازمان برنامه گرفته، مدیرمسئول را عوض کرده و می‌خواهد آن را آنلاین کند.

 

 

 

گفتنی است هشتم مردادماه گذشته رامیز قلی‌نژاد مدیرمسئول روزنامه شهروند که با واسطه‌ی برخی از اصلاح طلبان در شهریور ۱۳۹۸ جایگزین اسماعیل رمضانی مدیرمسئول وقت روزنامه شهروند شده بود، برکنار شد و اسماعیل رمضانی مجدداً به شهروند برگشت. در حکم رئیس جمعیت هلال احمر به اسماعیل رمضانی بر آنلاین شدن این روزنامه ظرف یک‌ماه آینده تاکید شده است.

ظاهرا برکناری وی به این دلیل بود حاضر نشده روزنامه شهروند را به نسخه‌ی آنلاین تبدیل کند. پیش از  این همتی رییس جمعیت هلال احمر در یک جلسه عمومی خواسته بود این نسخه کاغذی این روزنامه، تعطیل و نسخه آنلاین آن فعال شود. وی علت این موضوع را هزینه سالیانه کاغذ و… ذکر کرده بود.

  • منبع خبر : سایت مدآرا