نماینده عضو کمیسیون اصل نود: نمایندگان به «بذرپاش» رای دادند رفت، دیگر نبش قَبر نکنید
نماینده عضو کمیسیون اصل نود: نمایندگان به «بذرپاش» رای دادند رفت، دیگر نبش قَبر نکنید
عضو کمیسیون اصل 90 مجلس درباره شائبه جعل مدرک مهرداد بذرپاش، گفت: به‌عنوان مثال، اگر فردی در قوه قضائیه قاضی یک شعبه است، سابقه اجرایی تلقی می‌شود. به‌طور کلی، کار در قوه قضائیه، پژوهشکده، دانشگاه و... سابقه اجرایی تلقی می‌شود.

به گزارش سایت خبری مدآرا؛ مصطفی طاهری در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا کمیسیون اصل ۹۰ مجلس به تناقض‌ها و نقایص رزومه مهرداد بذرپاش ورود پیدا نمی‌کند، اظهار کرد: کمیسیون اصل ۹۰ نمی‌تواند وارد هر شائبه‌ای شود. اگر در شیوه انجام کار، دستگاهی دچار آسیب و متهم به سوءرفتار شود یا خلافی رخ دهد که موجب انحراف آن دستگاه شود، آن زمان کمیسیون اصل ۹۰ ورود پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: درباره این موضوع تشخیص داده شد که سابقه اجرایی آقای بذرپاش، مسئله حادی نیست؛ یعنی تخلف در رأی نیست. اگر در رأی، تخلفی صورت گرفته بود، بله؛ کمیسیون اصل ۹۰ باید وارد می‌شد؛ اما در این مورد، مستندات و مدارک را هیئت رئیسه تایید کرده است.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس درباره شائبه جعل مدرک مهرداد بذرپاش، تصریح کرد: به‌عنوان مثال، اگر فردی در قوه قضائیه قاضی یک شعبه است، سابقه اجرایی تلقی می‌شود. به‌طور کلی، کار در قوه قضائیه، پژوهشکده، دانشگاه و… سابقه اجرایی تلقی می‌شود.

این نماینده مجلس تأکید کرد: سابقه اجرایی به معنای این نیست که حتماً باید وزیر، فرماندار، کارمند و… باشیم.

بیشتر بخوانید:  ظریف امروز با جلیلی و امثالهم هیچ تفاوتی ندارد

طاهری درباره شبهه‌ای که مبنی بر سابقه کاری کمتر از ۲۰ سال بذرپاش وجود دارد، گفت: درباره این مسئله، هیئت رئیسه تحقیق کرده است و من مطلع شدم که فعالیت در بسیج جزو سوابق اجرایی تلقی می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره اینکه عده‌ای از نمایندگان هم در فضای مجازی، شبهات مدارک بذرپاش را تأیید کرده‌اند، مطرح کرد: به هر صورت این نمایندگان، دیگر رأی خود را داده‌اند؛ بنابراین نمی‌شود نبش قبر کنند.

وی در این باره اضافه کرد: به باور من، پرداختن به این قبیل مسائل وقت‌گیر است و این کار را باید قبلاً انجام می‌دادند؛ ولی حالا، آن هم بعد از تصمیم‌گیری و رأی گیری، فایده‌ای ندارد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس، در پاسخ به این سؤال که مجلس قرار است چگونه افکار عمومی را نسبت به شبهات مدارک و رزومه بذرپاش قانع کند، گفت: باید هیئت رئیسه مجلس، شبهات را پاسخ بدهد و برطرف کند تا شائبه به‌وجود نیاید.

  • منبع خبر : پیام نو